5 důvodů, proč si na váš vaše kočka lehla

Paga

Pokud jste blázen, který neustále "pronásleduje" svou kočku a nedá jí chvíli pokoj, tak to asi neznáte, ale pokud jste empatický páníček, který dává svému zvířeti prostor, asi se vám to stává. Jakmile dosednete, už na vás skáče vaše kočka, lehne si a přede. Jaké k tomu má důvody?

  1. Důvěra. Kočka vám tak dává najevo, že se s vámi cítí bezpečně a ví, že jí neublížíte. Obzvlášť pokud jde o kotě, je to známkou nejvyššího stupně důvěry. Abyste si to nepokazili, dejte jí vždycky příležitost svobodně odejít. Nebraňte jí kdykoliv seskočit a jít si po svých. Kočky si velmi cení toho, že jim necháváte jejich prostor a nenutíte je do věcí, které se jim nelíbí.
  2. Jste její oblíbená osoba. A nemusí to být vůbec proto, že jste k ní nejhodnější. Může to být i tím, že jí nejčastěji doplňujete misku nebo si s ní povídáte. Je taky dost možné, že kočka nejvíc přilne k tomu členovi domácnosti, který tráví nejvíce času v kuchyni a má tak nešikovné ruce, že mu čas od času nějaká dobrota upadne na zem.
  3. Vynucuje si pozornost. Ano, kočky jsou nezávislé a hrdé. Jenomže když mají pocit, že jste byli dlouho v práci a pak máte ještě tu drzost jít se dívat na televizi, místo toho, abyste je hladili, získají si vaši pozornost samy. Nejčastěji si vám teda lehne na klín a začne do vás velice pomalu zatínat drápky, hlavně tehdy, polevujete-li v hlazení.
  4. Krade vám teplo. Kočka miluje vyhřívání. Proto je taky dost možné, že si na vás lehla proto, že jste něco jako její vyhřívaná sedačka. Proč má ležet ve studeném pelíšku, když si může ustlat na měkkém a teplém člověčím polštářku?
  5. Milují vaši vůni. Kočky patří ke zvířatům zatíženým na pach. Proto se o vás otírají nebo čichají k vašemu oblečení. Voníte jim a chtějí se do té vůně zabalit. Takže jsou u zdroje, a hezky si vás tak zároveň značkují před jinými kočkami.