5 důvodů, proč vyrazit do Prahy na Eltona Johna

Hana-Slivova

Šest dní před Štědrým dnem, 18. prosince, přijede do Prahy po třech letech zpěvák Elton John. S sebou přiveze písničky z nové desky The Diving Board, ale také řadu hitů. Pro nerozhodnuté tu máme pět důvodů, proč se jít na koncert do pražské O2 areny podívat. Vstupenky od 1390 korun jsou ještě v prodeji.

1. Výborná nová deska

Devětadvacátá studiová deska The Diving Board (zpráva), již Elton John vydal letos, patří mezi ty povedené. Zpěvák a klavírista se na ní vrací ke klasickému písničkářskému zvuku, kteří někteří přirovnávají k výrazu Toma Waitse. Eltonovi sice trochu klesl hlas, ale typický je pro jeho aktuální album hlavně klid, nostalgie a písničky-balady očištěné na dřeň. Třeba klipovka Home Again, již má muzikant na aktuálním koncertním setlistu.

http://www.youtube.com/watch?v=bdRUQWVGENo

2. Možná to bude naposledy

Eltonovi Johnovi je 66 let a nedávno se nechal slyšet, že hodlá zpomalit a více času chce věnovat dvěma malým synkům, které má s partnerem Davidem Furnishem. Letos v červenci navíc musel kvůli dramatickému průběhu zánětu slepého střeva zrušit či přeložit několik koncertů. Turné má hudebník naplánované v podstatě až do konce roku 2014, podle jeho slov ale není vyloučené, že letošní zastávka bude poslední u nás.

Poslechněte si Eltona Johna v Youradiu

3. Hlas? Pořád dobrý

Když hrál Elton John v Praze před třemi lety, dokázal, že neztratil nic ze své muzikálnosti, síly skvělého hlasu – a navíc si s sebou přivezl výbornou kapelu (přečtěte si recenzi). I když tehdejšímu koncertu z počátku trochu chyběla atmosféra, slyšet naživo Eltona Johna je pořád docela zážitek.

4. Šikovně poskládaný setlist

Koncerty aktuálného turné čítají běžně přes 25 skladeb; i v Praze by měl zaznít mix novinek s osvědčenými klasikami typu I´m Still Standing, Don´t Let the Sun Go Down On Me, Your Song nebo Rocket Man. A to jsou písničky, které prostě fungují napříč generacemi. Podívejte se, co hrál Elton s kapelou například letos v Moskvě.

5. Stále ve formě

Když si na internetu projdete fanouškovské vzkazy i novinářská pojednání, zjistíte, že všichni se shodují v několika bodech: Eltonův hlas je i po letech silný a pevný a jeho koncerty, podívané bez zbytečných efektů, se i v roce 2013 podobají mistrovským třídám. Prostě něco jako sázka na jistotu. A když budete mít štěstí, uvidíte zblízka Eltonovo fantastické blyštivé sako.

 

Témata: