5 extra děsivých hororů, kterými oživíte líné nedělní odpoledne

Kateřina Horáková

Představte si, že je říjnová neděle, je odpoledne, vy jste líní něco dělat, venku prší. Čím by se tak člověk zabavil? Pustit si film se jeví jako nejjednodušší věc. Zkuste to s některým z hororů z následujícího seznamu - ani jeden z nich vás nenechá usnout (možná už vůbec nikdy).

1. Cinderella

S klasickou Popelkou má tahle duchařina pramálo společného – snad jen motiv ženské závisti. Hyunsu žije ve velkém domě jen s matkou, plastickou lékařkou. Ta ji vede k tomu, že krása je to nejdůležitější na světě a ochotně k ní pomáhá Hyunsiným spolužačkám. Ty ale po zákrocích začnou záhadně umírat. Souvisí to nějak se sklepem u Hyunsu doma? A proč dívka nemá žádné fotografie z dětství?

Cinderella -trailer

2. Muoi

Jihokorejský horor o velké křivdě, zradě přátelství a prokletém obrazu nádherné dívky, kterou zabila žárlivost a nešťastná láska. Budete se bát od začátku do konce.

3. Mučedníci

Možná jste zaregistrovali, že horor se stejným názvem se objevil před dvěma lety, tomu se ale vyhněte – jedná se o remake klasického francouzského krváku. Pokud vám umělá krev a vyhřezlá střeva přijdou v hororech spíš úsměvná, nemusíte se bát – tady dostanete pořádnou dávku realistické brutality a k tomu navíc skvělou pointu a myšlenku, která vám nedá spát ještě několik dní.

Mučedníci – trailer

4. Pád do tmy

Šestice kamarádek zapadne do jeskyně a kameny jim zatarasí východ. A tak se rozdělí a každá vyrazí hledat východ. Kromě klaustrofobie a strachu o život dívky čeká ještě úprk před humanoidními nestvůrami, které v podzemí žijí a jsou dokonale adaptovány na absolutní tmu.

5. V/H/S

Viděli jste španělský REC? Líbila se vám Záhada Blair Witch? V/H/S je povídkový horor, ve kterém se parta zlodějů podívá na videokazetu, na níž je zachycen střet lidí s nadpřirozenem. Věřte nám, že je to jeden z nejstrašidelnějších filmů, jaké kdy uvidíte.

V/H/S – trailer

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit