5 filmových scén, které museli vystřihnout, protože zašly příliš daleko

Pavla Gabrhelíková

Než vůbec začnete stříhat film, máte prý vzít ten nejlepší záběr a smazat ho. Nevíme, co je na tom pravdy, ale možná byly ty pro oko diváka nejméně vhodné záběry právě ty nejlepší.

Dáme ruku do ohně za to, že je při natáčení filmů ještě větší legrace než při jejich sledování. Představte si například sedět ve střižně a koukat střihači přes rameno, zatímco společně s režisérem rozhoduje, co do filmu patří a co ne. To musí být teprve pecka. My vám nabízíme jedinečnou možnost nahlédnout do koše počítače, na kterém se stříhaly tyto slavné filmy.

Šéfové na zabití. Role zubařky je ve filmu Šéfové na zabití asi nejoblíbenější. Především u mužů. Nicméně… Byla tu jedna scéna odehrávající se na podlaze, kde se měla snažit svého kolegu znásilnit. A proti ní protestovala. Když se jí režisér ptal, co má za problém, podle serveru Looper to okomentovala tím, že zájem natáčet scénu nebyl u obou herců vzájemný. Role perverzní zubařky přijde některým přes čáru i s tím, co ve filmu zůstalo.

Šéfové na zabití

Deadpool. Film, který dokázal, že superhrdinové mají výborný smysl pro humor. Ale ukázalo se, že i ten má své hranice, které se rozhodl nepřekročit. Což by údajně udělala příliš vulgární barová scéna, která byla prý tak strašná, že by byla moc i na fanoušky hodně prostořekého humoru, a ještě víc by jich zvládla urazit. Dokonce i nejlepší kamarád představitele Deadpoola potvrdil, že čím déle ta scéna ve filmu byla, tím nenávistněji zněla. Ale co to bylo, už se asi nedozvíme.

Deadpool

The Avengers. Kdo by nemiloval Avengers? V roce 2012 dostali filmoví tvůrci nápad dát na jednu obrazovku všechny oblíbené hrdiny. A povedlo se. Zůstali jsme ale ochuzeni o jednu scénu, která se ukázala být příliš násilnou. V části, kdy Loki utíká z vězení a Thorovi se nepodaří ho zastavit, zabije agenta Phila Coulsona. Asi jste netušili, že původní verze byla ještě o něco drsnější. Když nemilosrdný Loki agenta nabodl, prostupovaly drápy jeho hrudníkem a bylo vidět, že ho propíchl skrz na skrz. A to by prý bylo pro mladé diváky neúnosné.

Marvel’s The Avengers

To. Verzi filmu To jste viděli natočenou podle scénáře Andy Muschiettiho, ale kdyby byl scénář jen na Cary Fukunagovi, možná byste utekli z kina. Dvě scény z jeho verze musely filmaři vynechat: představu při masturbaci a pokus o znásilnění. Podle rodičů, kteří dostali od Warner Bros scénář do ruky na posouzení, zašel příliš daleko a nikdo nechtěl být při filmu svědkem dětského znásilnění. Ale abychom k němu byli spravedliví… V Kingově knížce má Beverly sex se všemi šesti chlapci, aby je zachránila před Pennywisem. V době, kdy King horor psal, toto téma ale prý tak citlivé nebylo.

IT

Robocop. Paul Verhoeven musel ve svém klasickém sci-fi Robocop udělat hned dva taktické škrty. Jedna scéna byla zkrácena kvůli mozku rozstříknutému na stole a druhá vystřihnuta kvůli střelbě brokovnicí do Wellerovi paže. Rozstřílená ruka měla být v mnohem detailnějším záběru.

Robocop