5 filmů, ve kterých můžete rozjímat nad divokou přírodou či skvostnou architekturou

Redakce

Dobrý film nedělají jen herci a spolu s dějovou linií, ale i prostředí, ve kterém se odehrává. Pokud milujete přírodu i architekturu měst, mrkněte se na následující filmy.

  1. Piráti z Karibiku (2003 – 2014)

První tři snímky Pirátů z Karibiku natočil Gore Verbinski a zatím poslední díl režíroval Rob Marshall. Všechny snímky jsou nejen dobrodružné a zábavné, ale odehrávají se v krásné přírodě, která bere dech. Pokud rádi sledujete pláže s bílým pískem a průzračně modré moře, ale momentálně nemáte možnost na takové místo odjet, podívejte se na všechny díly Pirátů z Karibiku. Natáčely se na různých místech, kam by se chtěl podívat snad každý. Havajské ostrovy, Portoriko, Karibik, tam zejména Bahamy. Herci nepochybně měli plné ruce práce, ale určitě si nezapomněli užít krásného prostředí. Johnnymu Deppovi se v Karibiku tolik zalíbilo, že si dokonce po natáčení koupil tamní malý ostrov Little Halls Pond Cay.

  1. Pán prstenů (2001 – 2003)

Trilogii Pán prstenů natočil Peter Jackson. Snímky zatím nemají obdoby, považují se za jedny z nejlepších fantasy příběhů vůbec. Skvělé herecké výkony, efekty i obsah všech filmů. Celý svět je zbožňuje. Příroda, kde se snímky odehrávají, je neskutečná. Nový Zéland byl pro natáčení fantasy trilogie přímo stvořen. Natáčelo se například v novozélandském národním parku Fiordland nebo v oblasti Jižních Alp.

  1. Pláž (2000)

Thriller Pláž natočil režisér Angelo Badalamenti. Exceluje v něm Leonardo DiCaprio v hlavní roli. Protagonista je mladík, který touží cestovat, objevovat nové končiny a hlavně zažívat dobrodružství. Vydá se na tajemný ostrov, který má až neuvěřitelnou pověst. Kromě napětí si můžete užívat i krásného prostředí. Snímek se natáčel na v Thajsku na ostrově Phi Phi. Nad zátokou Ao Maya se nachází ona slavná pláž, ve které by se chtěl koupat snad každý. Byla ale digitálně upravena, aby ji lidé nemohli najít. Tvůrci si nepřáli, aby se po premiéře filmu toto skvostné místo nestalo turistickou atrakcí.

  1. Jíst, meditovat, milovat (2010)

Snímek natočil režisér Ryan Murphy. Hlavní hrdinku Liz hraje Julia Roberts. Liz Gilbert po se po svém rozvodu rozhodne pro zásadní životní změnu. Rozhodne se začít cestovat. Touží po objevování krás světa a také své duše. Snímek se točil v různých zemích světa. Nejprve v Itálii, kde se Liz učí italsky a získá nové přátele. Poté navštíví Indii, kde se snaží porozumět sama sobě skrze meditaci. Nakonec svoji cestu zakotví na Bali. Rozhodně Julii její prožitky závidíme. Na natáčení si tam s sebou vzala i svoji rodinu, manžela s dětmi. Každou volnou chvíli si tam s nimi užívala. 

  1. Půlnoc v Paříži (2011)

Půlnoc v Paříži natočil režisér Woody Allen. Mladý pár Gil a Inez se budou brzy brát, ale ještě předtím jedou do Paříže s rodiči krásné dívky. Gil je spisovatel, který zbožňuje hlavní město Francie a chtěl by tu žít. Obdivuje významné autory, kteří byli součástí tohoto města ve zlatém věku 20. let minulého století. Inez s ním představu o životě v Paříži nesdílí. Můžete tu vidět například katedrálu Notre Dame, Louvre, Eiffelovu věž nebo Versailles.

10 zajímavostí, které pravděpodobně nevíte o filmu Pulp Fiction

Trable s natáčením Sex ve městě. Která herečka dělá problémy?