5 halloweenských tradic, které byste si mohli přenést do celého roku

Paga

Taky se tak těšíte na rozesmáté dýně? Halloweenské večírky? Srandovní kostýmy? Proč si některé tradice z tohoto úžasného období neponechat celý rok?

  1. Měňte interiér podle ročního období. Nyní váš byt zdobí vydlabané dýně, podzimní dekorace a svíčky. Není váš domov takto útulnější? Zkuste přizpůobovat jeho vzhled každému ročnímu období, ne jen Halloweenu a Vánocům. Uvidíte, jak budete po příchodu domů šťastnější.
  2. Návštěvy hřbitova a procházky. V Americe Halloween, u nás dušičky. Musíte uznat, že procházky po hřbitově mají něco do sebe. A ta krásně barevná podzimní krajina! Jenže každé období má něco do sebe. Dělejte si po přírodě, a klidně i po hřbitově, procházky pravidelně. Procházky vám pomohou pročistit hlavu a prospívají vašemu zdraví.
  3. Svíčky. Zapalování svíček je určitým způsobem rituál očištění. Do našeho života přinášejí pozitivní energii. Zkuste do nich navíc přisypat skořici, kardamom nebo pomerančovou kůru. Pak po setmění pár chvilek seďte, sledujte jejich plamen a meditujte.
  4. Oslava hojnosti. V Americe je svátek Halloween oslavou hojnosti. Starousedlíci se o halloweenské noci posadili ke stolu plnému sezónního jídla a všichni, kdo se u něj sešli, poděkovali za úrodu. Zkuste si v dnešním uspěchaném světě udělat alepoň jednou za měsíc čas na to, abyste se s celou rodinou sešli u stolu plného jídla a byli jste vděční za všechno, co se povedlo a co máte.
  5. Tenká hranice mezi dvěma světy. Pohané věřili, že o dušičkách je hranice mezi světem mrtvých a živých nejtenčí. Měli za to, že zesnulí mohou v tuto noc být v přímé blízkosti živých. Zkuste nezapomínat na své milované, kteří s vámi nemohou být, v průběhu celého roku. Je dobré si připomínat sílu svých předků.