5 herců, kterým jejich největší filmové hity zničily život

Redakce

Dostali za ně Oscary, přinesly jim slávu, patří k nejlepším kusům z jejich filmografie - a přesto jim naprosto zničily životy. Mrkejte na filmy, které se staly prokletím svých hlavních hvězd.

 1. Smrtonosná past způsobila Bruci Willisovi částečnou hluchotu
  Během natáčení prvního dílu akční klasiky vystřelila zbraň Brucovi těsně u hlavy. Kvůli tomu částečně ohluchl na levé ucho a dodnes se to nespravilo. Takže to jeho neustále mračení není součást jeho hereckého projevu – on se fakt musí hodně soustředit na konverzaci, aby pochytil vše, co druhý člověk říká.
 2. Po propadáku Star Trek: Nemesis spadl Tom Hardy do drogové závislosti
  Abychom byli přesní, Tom Hardy začal s drogami a alkoholem experimentovat už v jedenácti letech a v sedmnácti ho jako těžce závislého dokonce zatkli. Když se pak jednoho dne probral na ulici v kaluži vlastních zvratků a krve, rozhodl se jít na odvykačku. Byl úspěšný a začal dostávat své první role, bohužel ta ve filmu Star Trek: Nemesis, který byl opravdovým průšvihem, jeho slušně rozjetou kariéru rychle utnula a Tom se vrátil zpět k fetu. Dnes patří mezi nejzářivější hvězdy své generace.
 3. Na Hromnice o den více zničilo přátelství Billa Murrayho a Harolda Ramise
  Spolupráce Billa a Harolda Ramise dala světu nejen Krotitele duchů, ale i mnoho dalších legendárních fórků a komedií. Film, který měl být jejich největší společným dítkem, je ale nakonec rozkmotřil na dlouhých 21 let. Murray totiž během natáčení dnes kultovního snímku Na Hromnice o den více procházel rozvodem, a zatímco pro jeho roli to bylo fajn, v zákulisí byl nedochvilný, otravný a přehnaně kritický. Málokdo ve štábu s ním dokázal vyjít a vše se to svezlo právě po Ramisovi. Ti dva se usmířili až v roce 2014 u Haroldovy smrtelné postele.
 4. Efren Ramirez aka Pedro z Napoleon Dynamite má zlé dvojče
  Dnes už je Efren Ramirez spíš humornou postavičkou než celebritou, ale v době největší slávy, po filmu Napoleon Dynamite, měl velký problém se svým jednovaječným dvojčetem Carlosem. Zlé dvojče se za něj často vydávalo třeba na večírcích a většinou mu šlo hlavně o to sbalit nějakou kočku. Carlos Efrenovi úplně zničil pověst a bratři se nadobro rozkmotřili.
 5. Zranění během natáčení Syriany donutilo George Clooneyho uvažovat o sebevraždě
  Během scény, v níž Clooneyho coby agenta mučí přivázaného k židli, se herec při pádu praštil o betonovou podlahu do hlavy tak silně, že si poškodil tvrdou plenu mozkovou. Orgán mu pak v hlavě volně narážel o lebku a v podstatě byl celý potlučený a plný modřin. Clooney pak měsíce trpěl nesnesitelnými bolestmi a kvůli obavě ze závislosti odmítal brát léky. Bylo to prý tak příšerné, že mu sebevražda začala připadat jako poměrně snesitelné řešení, nakonec ho ale zachránil neurolog, který dal celou věc během několika operací do pořádku.

Tajemství ukrytá za logy slavných hollywoodských studií

17 zajímavých faktů o známých hororech, které jste (asi) nevěděli

Témata: