5 konspiračních teorií, díky kterým se na film Titanic budete dívat úplně jinak

Zuzana Fuxová

Je čas Vánoc, tedy čas depresí. I na Titanic dojde. Až si ho budete pouštět, s hromadou popcornu a partnerem po boku, zamyslete se nad těmito pěti dechberoucími teoriemi, které by mnohé vysvětlovaly.

  • Jack byl výplod Rosiiny fantazie. Citlivá dívka lapená v lepší společnosti. Jack je jenom hlas v její hlavě, který jí dovoluje cítit se na svobodě. Teorie vznikla na popud toho, že Brock říká staré Rose, že o Jackovi neexistují žádné záznamy.
  • Cal byl ten hodný. Na konci se zachoval trochu hrubě, ale v podstatě vytáhl sedmnáctiletou holku z chudoby. S Jackem byla sice sranda, ale Cal byl finanční jistota.
  • Jack byl cestovatelem v čase. Hovoří o rybaření u jezera Wissota, ale to vzniklo až pět let po potopení Titaniku. Slibuje, že vezme Rose na horskou dráhu v Santa Monice, ale tu postavili až 1916. Ani jeho oblečení neodpovídá.
  • Na dveře by se vešli oba. Kdyby dali Rosinu vestu na dveře, Jack by se dostal z té ledové vody a oba by přežili. Ale ve scénáři bylo, že umře, takže prostě musel umřít.
  • S Rose ve vodě byl jenom Jackův duch. Vzhledem k počtu lidí ve vodě bylo velmi nepravděpodobné, že by na sebe narazili. Navíc Jack předpověděl, že bude stará a umře v teplé posteli. Jak to mohl vědět?
Titanic 3D – Official Trailer 2012 (HD)