5 konspiračních teorií o smrti zpěváka Kurta Cobaina

Eva Vogelová

Policie konstatovala, že se zpěvák sprovodil ze světa vlastní rukou. Kolem smrti slavného Kurta Cobaina z kapely Nirvana se však dodnes točí několik nevyjasněných okolností. Z toho důvodu si lidé vytvořili spoustu konspiračních teorií. Některé z nich jsou vážně nesmyslné, a proto jsem si také dovolila vytvořit jednu vlastní.

  1. Dopis na rozloučenou. U mrtvého těla Kurta Cobaina byl nalezen dopis na rozloučenou. Spousta odborníků vzkaz podrobně zkoumala. Většina došla k názoru, že byl velmi promyšlený. V prvních čtyřech řádcích není nic o sebevraždě, ale hlavně o lásce k hudbě. Mnozí věří, že z poznámek je patrné, že zpěvák měl v úmyslu opustit svoji kapelu. Mělo údajně jít o vzkaz, který chtěl předat médiím. Zajímavé na prvních čtyřech řádcích je také to, že odborníci podrobně analyzovali rukopis a myslí si, že byly psány někým jiným. Někdo další je tam údajně po smrti zpěváka dopsal. Proč by to však někdo dělal? Možná někdo, kdo věděl, že se chystá Kurt zabít?
  1. Finanční transakce. Tělo Kurta Cobaina bylo objeveno 8. dubna. Policiie tvrdí, že zemřel 5. dubna. Divné je, že 6. dubna byly z jeho kreditní karty provedeny dvě transakce. Pokud by to byla stoprocentní pravda, znamenalo by to, že ji používal někdo jiný po jeho smrti. V místnosti, kde ležel Kurt mrtvý, byla v popelníku cigareta, která podle identifikace slin zpěvákovi nepatřila. Lze tuto skutečnost spojit s tím, že tam s ním někdo ještě před jeho smrtí byl a vzal mu jeho kreditní kartu či ho možná dokonce zabil?
  1. Courtney zavraždila Kurta. Soukromý detektiv Tom Grant se snažil několik let upozornit, že kolem smrti Kurta se objevilo několik nesrovnalostí, které vyvrací fakt, že se zabil sám. Zpěvák byl nalezen mrtvý s prostřelenou hlavou a brokovnicí v ruce. Měl v sobě velkou dávku heroinu. Údajně by se v takovém stavu člověk nedokázal zabít, protože by v ruce neudržel ani pistoli, natož aby dokázal stisknout spoušť. Další důkaz, který nasvědčuje, že se Kurt nezabil, dokazuje fakt, že několik týdnů před smrtí změnil poslední vůli. Vyloučil z ní svoji ženu Courtney. Zpěvák se s ní chtěl nechat rozvést. Divnou věcí bylo i to, že vyšetřovatelé uzavřeli smrt Cobaina nějak moc rychle. Detektiv Tom Grant z toho všeho ale vyvodil závěr, že Kurtova žena ho nechala chladnokrevně zabít, protože měla motiv. O této teorii se natočil i dokumentární snímek Soaked in Bleach (2015).
  1. Žena Kurta se neohradila proti detektivovi. Detektiv Tom Grant vznesl výše zmíněné obvinění proti Courtney a čekal, že se proti němu sama právně ohradí. Poté, co ho žena mrtvého Kurta nezažalovala za lež, se jen utvrdil v tom, že ho opravdu zabila. Detektiv její rozhodnutí odůvodňuje tím, že by se pravděpodobně muselo znovu otevřít vyšetřování smrti zpěváka. Během toho by se mohlo zjistit, že Courtney je opravdu vinná.
  1. Zpěváka zabil detektiv. Výše zmíněný názor detektiva se mi zdá už dost přehnaný, vám taky? Moje konspirační teorie je, že Tomovi Grantovi nějak moc záleží na tom, aby usvědčil Courtney. Vypadá to, jako by s ní ještě před smrtí Kurta měl sex a ona ho pak odkopla. Možná se jí chce za to pomstít, nebo zpěváka možná zabil on sám a dělá si alibi tím, že neustále obviňuje chudáka ženskou.