5 míst ve Francii, která by měla každá žena navštívit

Redakce

Francie je nádhernou a vyspělou zemí, plná těch nekrásnějších míst, která musíte navštívit. My jsme pro vás udělali takový malý seznam těch nejlepších, kam se musí každá žena podívat.

  • Město parfémů – Grasse. Kousek od Cannes leží kouzelné městečko Grasse, které je hlavním městem světové kosmetiky. Samotné město je fascinujícím bludištěm ulic s renesančními prvky, které poukazují na vliv francouzských obchodníků. Už v osmnáctém století bylo Grasse světovým centrem kosmetiky a tím zůstalo až do dnes.
  • Detox a retox – Hotel Les Sources se Caudalie, Martillac. Ve Francii existuje nespočetně nádherných a luxusních hotelů, ale je tu něco, co hotel Les Sources de Causalie v Martillac odlišuje od ostatních. Jedná se o vinařský kraj, kde mají luxusní lázně, které spojují minerální vody s výtažky z vín a vinných hroznů. Jedná se tedy o Víno terapii, která vám zajistí dokonalý detox a vaše pleť bude jemná jak nikdy dřív.
  • Túry – Calanque De Sugiton, Marseiile. Národní park Calanques se táhne v délce asi dvanácti mil na pobřeží mezi Marseille a Cassis. Naleznete zde spády, modrozelené moře, bílé útesy a nádhernou cestu. Cesta dolů roklí je strmá, ale zajistí ohromující pohled na obří vápencový vrchol.
  • Krásný levandulový ráj – La Vie en Lavande Abbaye de Senanque, Provence. Ucítíte nádhernou vůni levandule, která je tak intenzivní a uklidňující, že se vám z toho zamotá hlava. Fialovo-modré květy rostou v Provence ve velkém v červnu, červenci a srpnu. V té době je zde i spoustu festivalů a trhů, které vás očarují, a vy se sem budete chtít vracet každý rok. Můžete si udělat procházku a prohlédnout si tuhle nádhernou přírodu, která je doslova magická.
  • Největší bleší trhy – Braderie de Lille, Lille. Braderie de Lille je masivní, ohromující, francouzská slavnost s neuvěřitelným množstvím obchodů. Braderie navštíví zhruba dva miliony lidí ročně a rozhodně si to zde užívají. Nakupujete s obálkou plnou bankovek a vyjednáváte. To přece milují všechny ženy, ne? Je to nákupní ráj na zemi!

Turistika v zahraničí: Kde si ji nejvíc užijete?

5 nejkrásnějších jeskyní, které musíte vidět, než zemřete