5 nejčastěji přehlížených (a přitom nejničivějších) zabijáků dlouhodobého vztahu

Pavla Gabrhelíková

Měli jste pocit, že je všechno v pořádku, a najednou vám protějšek práskl do bot? Až na to, že to nebylo "najednou". Možná jste nechali jednu z těchto pěti věcí, aby vám nenávratně zničila vztah.

  1. Žádný čas na vlastní myšlenky / koníčky / rozvoj. Teprve když si dáte navzájem dostatek prostoru, můžete do vztahu přinést něco nového nebo zajímavého. Ale pokud jste spolu 24 / 7, o čem si po čase budete povídat?
  2. Předpokládáte, že svoji polovičku perfektně znáte. Po čase se lidé v páru přestávají toho druhého ptát, protože si myslí, že po tolika letech o něm ví už naprosto všechno. Ale ztráta zvědavosti je pro vztah smrtící!
  3. Maličkosti zametáte pod koberec. Abyste se zbytečně nahádali. Jenomže po čase se na koberci udělá boule, o kterou zakopnete a pěkně si nabijete. Maličkosti se hromadí a pak vyplují na povrch v nejnevhodnější dobu. Na to se spolehněte.
  4. K vyjádření lásky potřebujete zvláštní příležitost. Čekáte na Valentýn, pak na na výročí a pak na Vánoce. Proč? Dřív jste k vyznání lásky přece nepotřebovali datum v kalendáři. Stačí i malý kompliment nebo intenzivní dotek. Váš partner tak ucítí, že ho milujete.
  5. Vydíte sklenici poloprázdnou. Po čase se páry soustředí spíš na to, co se nepovedlo, než na to dobré. Zkuste si v hlavě pokaždé předtím, než vyslovíte jedovatou výčitku, uvědomit, co všechno se naopak povedlo na jedničku.