5 nejčastějších mýtů o milovnících koček

Pavla Gabrhelíková

Lidstvo dospělo k závěru, že kočky si pořizují jenom osamělé ženy na pokraji nervového zhroucení, protože jediný živý tvor, který s nimi zvládne žít v jedné domácnosti, je to nebohé zvíře. Ale je to opravdu tak?

  1. Víc než jednu kočku mají jenom staré bláznivé ženské. Archetyp majitele více koček je vousatá, protivná bába žijící osamotě v polorozpadlém a smradlavém bytě. To je blbost. Ve většině případů jsou to jenom ženy s větším srdcem. Lidé kočky nekastrují, proto jsou útulky přeplněné. A hádejte, co se děje s kočkami, které už nemají kam dát?
  2. Kočku si pořídí jenom ženská. Taky nesmysl! Polovina majitelů koček jsou totiž muži! Pohodlné muže dnešní doby neláká chodit někam s uslintaným balíkem (= psem), raději si doma pomazlí hebkou kočičku. Navíc se na to dobře balí holky: “Jé! Ty máš doma kočičku? A můžu ji vidět?”
  3. Chlap, který si pořídí kočku, není chlap. Je prokázáno, že chlapi, kteří mají raději kočky než psi, lépe rozumějí (nebo se o to alespoň snaží) ženské duši. Dámy a kočky mají totiž společného víc, než si myslíte. A ženy se srovnání s elegantním a osobitým zvířetem nebrání.
  4. Kočky si pořizují jenom introverti. Pokud trávíte celý den v práci nebo bydlíte uprostřed sídliště, kočka je tím nejpraktičtějším řešením, jak mít doma čtyřnohého kamaráda. Nejsou to introvertní, ale spíš zodpovědní a soudní lidé.
  5. Milovníci koček jsou nepřátelští. Cože?! Zeptejte se jejich koček!