5 nejčastějších typů snů, které se lidem zdají. Co znamenají?

Eva Vogelová

Některé sny vás nutí ráno k zamyšlení. Jaký význam má to, co se vám zdá?

  1. Jste nazí

Vaše nahota se může objevovat v různých situacích. Většinou děláte v práci něco důležitého, účastníte se rodinné oslavy nebo se objevíte na stránkách nějakého časopisu. Během těchto činností se podíváte dolů na své tělo a zjistíte, že jste nazí. Šokuje vás to. Odborníci tvrdí, že se cítíte zranitelní. Bojíte se, že budete vystaveni situacím, ve kterých budete zesměšnění. Máte strach, že někdo odhalí vaši osobnost. Tyto sny se často lidem zdají, když v životě mění něco velkého. Práci, partnera, bydlení nebo školu. Během tohoto období se snažíte být někým jiným, abyste se před ostatními ukázali jen v tom nejlepším světle. Snění o vlastní nahotě se obecně objevuje v době, kdy o sobě máte pochybnosti.

  1. Zuby

Zuby se vám mohou ve snech ukazovat v různých variacích. Většinou vidíte, že vám vypadávají, rozbíjejí se nebo křiví. Ať už se s nimi děje cokoliv, pravděpodobně vás to po probuzení znepokojí a všechny zuby si raději překontrolujete. Oborníci tvrdí, že chrup ve snech může mít jak negativní, tak pozitivní význam. V obou případech znamená životní změnu. V pozitivním se začínáte rozvíjet a projevujete touhu se o sebe lépe starat. V tom negativním můžete mít velký strach ze životních změn, které přicházejí. Bojíte se, že budete muset vyjít ze své komfortní zóny. Zda se vás týká pozitivní nebo negativní význam, můžete vědět jen vy podle toho, v jaké životní situaci se momentálně nacházíte.

  1. Padáte dolů

Padání je údajně nejčastější ze všech snů, které se lidem zdají. Jde většinou o velmi nepříjemný prožitek. Znamená to, že se něco ve vašem životě vymyká kontrole. Může to být manželství, peníze, práce nebo vztahy s blízkými lidmi. Padající sen je spojený s pocitem, že něco ve svém životě ztrácíte. Některým depresivním lidem se zdá poměrně často. Tento noční prožitek vás upozorňuje na problém, který je třeba řešit.

  1. Selhání ve škole

O škole se vám může zdát i v případě, když už do ní nechodíte. Nezáleží ani na tom, před kolika lety jste ji ukončili. Většina lidí ve snu prožívá neúspěch u důležitého testu nebo dokonce u závěrečné zkoušky. Občas se také stává, že to celé prošvihnou nebo nestihnou. U něčeho takového je člověk rád, že se vzbudí, ale nepříjemný pocit většinou ještě chvíli přetrvává. I když už možná nejste ve škole, selhání pravděpodobně souvisí s vaší přítomností. Nejvíce se nabízí práce nebo vztahy v rodině. Váš mozek skrze tento sen nejspíš projektuje váš potlačený strach ze selhání.

  1. Jste něčím nebo někým pronásledováni

Sen, ve kterém vás někdo nebo něco pronásleduje, je poměrně obvyklý. Znamená, že se něčemu nebo někomu vyhýbáte. Oddalujete problém, který si žádá řešení. Tento sen se vám bude pravděpodobně zdát až do chvíle, kdy se potížím postavíte čelem a vyřešíte je. Pak se vám možná zase vrátí sny o nahotě a vypadlých zubech.

Témata:, , ,