5 nejkrásnějších jeskyní, které musíte vidět, než zemřete

Redakce

Jeskyně dokáží být magické... Tyto rozhodně!

  • Jeskyně Reed Flute – Čína. Tato nádherná jeskyně se nachází ve městě Guilin a říká se jí Palác národního umění. Není se čemu divit, protože tohle místo je absolutně magické. Jeskyně byla objevena před tisíci lety a je dlouhá asi dvě stě čtyřicet metrů. Krasové jeskyně jsou tvořeny stalaktity, stalagmity a kamennými sloupy různých velikostí a tvarů. Kouzelný dojem zde vyzdvihuje barevné osvětlení.
  • Patagonské ledovcové jeskyně – Argentina. Ledové království, tedy Národní ledovcový park, naleznete na nejvzdálenějším jižním cípu Argentiny, kde se nachází Patagonie. Právě Patagonie je místem, kde naleznete ty nejúžasnější ledovcové útvary, jaké kdy můžete vidět. Nejzajímavější jsou zde ledovcové jeskyně, které byly vytvořeny tekoucí vodou na povrchu nebo třeba uvnitř ledovce.
  • Hamilton Pool – Texas, USA. Úžasný přírodní jeskynní bazén vznikl před tisíci lety, když se kopule podzemní řeky zhroutila kvůli masivní erozi. Je opravdu obdivuhodný a lidé ho velmi často navštěvují, protože se zde mohou i koupat. Mezi jeho klenot patří také luxusní čtrnáct metrů vysoký vodopád.
  • Lehmanovy jeskyně – Nevada, USA. Lehmanovy jeskyně jsou tvořené z vápencových formacích a vypadají jednoznačně famózně. Patří mezi ty nejkrásnější na světě. Své jméno získaly po svém objeviteli Absalomu Lehmanovi, který je v roce osmnáct set osmdesát pět objevil.
  • Jeskyně Waitamo Glowworm – Nový Zéland. Jeskyně Waitamo je úžasná nejen proto, že je zajímavá a krásná, ale také proto, že zde žijí úchvatní drobní tvorové, které jen tak někde neuvidíte. Zářící jeskynní mrňousci se jmenují Arachnocampa Luminosa a ozařují vápencový ráj, díky čemuž vzniká nádherná dechberoucí atmosféra.

Podzimní cestování: Nejlepší místa, kam vyrazit v říjnu

Turistika v zahraničí: Kde si ji nejvíc užijete?