5 nejlepších dance songů pro silvestrovskou párty

Redakce

Připravte si přehrávač, pořádné repráky, hromady jídla a pití a můžete začít slavit – pro mnohé za pár dní nastane nejdivočejší noc roku. A k tomu je potřeba hodně dobré hudby. Můžete si vybrat třeba z našeho playlistu tady, který je jako vždy hodně geograficky (ze Švýcarska až do Brazílie) pestrý, ale žánrově vyrovnaný. A samozřejmě pečlivě vybraný. S námi se vám nemůže stát, že byste na party pouštěli něco průměrného. Tak šťastný nový rok!

Gigi D’Agostino – L’Amour Toujours

Italská DJ ikona Gigi D’Agostino s tak velkým hitem jako L’Amour Toujours od roku 1999 respektive 2001 (kdy si veřejnost songu náležitě všimla) nepřišla. A je otázka, jestli je to dobře, nebo špatně. Protože D’Agostino dosud na této skladbě velmi slušně vydělává a je to vůbec jedna z nejznámějších tanečních písní všech dob (a tak v podstatě doteď nemusí dělat skoro nic) a čas ukázal, že na své hitovosti nic neztratila, ačkoli ty europopové samply můžou leckoho rozesmát.

DJ Antoine – All We Need

A protože je elektronická hudba snad nejvíc geograficky roztříštěná, i tady si teď připomeneme švýcarského hudebníka Antoine Konrada, více známého jako DJ Antoine. Ten je opravdu evropskou špičkou, i když je jeho sláva už tak trochu za zenitem a dnes se věnuje spíše tomu, že provozuje hned několik vlastních (a úspěšných) hudebních labelů. Pecka All We Need pochází z roku 2011 z o dva roky staršího alba Welcome to DJ Antoine a je v ní cítit silný nádech ranných let nového milénia.

Tiesto & KSHMR (feat. Vassy) – Secrets

Pravděpodobně nejlepší DJ světa a „kmotr EDM“ Tiesto nesmí chybět v žádném tanečním playlistu pro jakoukoli pořádnou párty. A ke kvalitě tohoto songu hodně pomohla i účast amerického producenta KSHMR, který se na taneční scéně stává čím dál větším jménem. Naopak australské hvězdičce Vassy tohle zviditelnění v Tiestově kousku nijak zvlášť nepomohlo. Mimochodem existuje i celkem povedený remix od Dipla, tak si ho určitě poslechněte.

Alok & Bruno Martini feat. Zeeba – Hear Me Now

Abychom se zase nezdržovali moc v Evropě, máme tu tentokrát i zástupce z úplně jiného konce světa. Obrovsky populární brazilský DJ Alok a jeho krajan Bruno Martini (ve spolupráci se zpěvákem, který si říká Zeeba) přišli s písní, která je pohodová i zneklidňující zároveň (především díky klipu). Každopádně spojení typických elektronických prvků a tradičních nástrojů (akustická kytara) a technik (pohvizdování) funguje skvěle i zde. Laik by mohl být až překvapen, jak evropsky tahle pecka zní.

Oliver Heldens ft. Ida Corr – Good Life

A tady máme spojení Holandska (Heldens) a Dánska (Corr), ze kterého vzešlo toto pohodové podzimní dílko, které vás roztančí, i když je za oknem pěkně ošklivo. O Oliveru Heldensovi asi ještě hodně uslyšíme, protože tenhle mladík (ročník 1995) na sebe upoutal pozornost už svou skvělou písní Grecko v roce 2013. To si ho tenkrát všiml krajan Tiesto a vzal si ho pod svá křídla tím, že s ním podepsal nahrávací smlouvu a Heldens tak funguje pod Tiestovým labelem Musical Freedom a to je samo o sobě už zárukou úspěchu.

Nevíte co na Silvestra? Nalákává vás exotika? 4 TIPY

8 věcí, které nedělejte na Silvestra: Neberete drogy, nesexujte a nezvracejte na šéfa

Témata: