5 nejlepších destinací, které jsou ideální pro treking

Redakce

Chcete vyrazit někam na trekingovou túru, ale nevíte kam? Vybrali jsme pro vás deset míst, která stojí za to vidět a prochodit.

  • GR20, Francie – Tento náročný výlet je na cca patnáct dní, protože se jedná o 168km dlouhý úsek. V okolí jsou lesy, žulové měsíční krajiny, návětrné krátery, ledovcová jezera, bystřiny, rašeliniště a zasněžené vrcholy. Není to nic snadného, čekejte zde kamenitou a drsnou cestu, kde najdete i staré rozviklané mosty a kluzké stěny skal… Cestu si však zamilujete.
  • Reuteburn Track, Nový Zéland – Podívejte se na ohromné subaplínské scenérie, které jsou na jihu Nového Zélandu. Trať prochází dvěma národními parky: Fiorland a Mt.Spiring. Mezi hlavní výhody sem patří to, že z Harris Saddle na vrcholu Coniacl Hill můžete vidět vlny, které narážejí na vzdálenou pláž.
  • Indické Himaláje, Indie – Trek na indické straně největšího pohoří na světě. Hardcore turisti mohou vyzkoušet balancování na vrcholcích hor. Je to mimořádně náročná chůze, půjdete ve stopách starověkých obchodních cest. Cesta může trvat až 24 dní.
  • Everest Base Camp, Nepál – Třítýdení trek je velmi oblíbený u těch, kteří chtějí říci, že byly na základně nejvyšší hory na světě. Náročnou cestu doprovází velkolepá scenérie. Výšky dosažené v průběhu putování jsou opravdu závratné a je důležité se aklimatizovat.
  • Pyas Dogon, Mali – Toto je jedna z nejúžasnějších oblastí v Africe. Trek zde může trvat od dvou do deseti dní a užijete si zde rostoucí útesy a opuštěná skalní obydlí. Dogon je vesnice, která je tečkou celé túry. Uvidíte zde maskované chůdovité tanečníky, zajímavě vyřezávané dveře a další úžasné věci.

5 nejlepších míst na potápění: Kam vyrazit?

Nejlepších pět míst, kam vyrazit surfovat