5 nejlepších filmů, které vás naladí na příchod Vánoc

Eva Vogelová

Za několik týdnů jsou tady zase Vánoce, už se na ně těšíte? Pokud ano, nalaďte se na sváteční atmosféru nejlepšími filmy, které vás rozesmějí i rozpláčou.

  1. Sám doma (1990)

Snímek natočil režisér Chris Columbus. Sám doma je jeden z nejpovedenějších svátečních filmů. Bez malého Kevina by to nebyly ty správné Vánoce. Početná rodinka odjíždí na dovolenou, ale nejmladšího člena zapomene doma. Máma si to uvědomí až v letadle. Chudák Kevin má sice příšerné rodiče, protože ho úplně vypustili z hlavy, ale díky tomuto incidentu zažije skvělé dobrodružství. Konečně je volný a může si dělat vše, co se mu zamane. Dokonce dokáže zamávat i s lupiči. Připraví na ně několik pastí a ti z nich jsou naprosto vyřízení. Všechno nakonec dopadne dobře. Ti nejcitlivější z vás se určitě na konci rozpláčou.

Sám doma
  1. Láska nebeská (2003)

Film Láska nebeská natočil režisér Richard Curtis. Jedná se o jeden z nejromantičtějších snímků všech dob. Ve filmu se prolíná několik příběhů o lásce. A ta k Vánocům neodmyslitelně patří. Nejedná se jen o náklonost mezi mužem a ženou. Můžete ve snímku spatřit lásku otce a syna nebo dvou kamarádů. Všechny příběhy vyvrcholí na Štědrý den. Pokud vám právě chybí láska, tento snímek vám ji předá. Máte se na co těšit.

Láska nebeská
  1. Pelíšky (1999)

Film natočil režisér Jan Hřebejk. Jedná se o jeden z nejvíce zdařilých českých filmů. Na Vánoce u vás nesmí chybět. Člověk se na něj může dívat každý rok, ale stejně ho neomrzí. Snímek zobrazuje život v roce 1968. Rozhodně nechybí vtipné scény, které pobaví každého. Snímek Pelíšky se tolik povedl i díky hvězdnému obsazení českých herců. Simona Stašová, Bolek Polívka, Jiří Kodet nebo Miroslav Donutil dali filmu správný nádech. Nepodívat se letos znovu na Pelíšky by byl hřích.

Pelíšky
  1. Vánoční koleda (2009)

Pohádku natočil režisér Robert Zemeckis. Hlavní postava Ebenezer Vydřigroš je starý a zapšklý pán, který opovrhuje Vánocemi. On vlastně nemá rád vůbec nic a nikoho. Skrblí si peníze a mračí se na svět. Jednoho dne se mu zjeví ve snu mrtvý obchodní společník. Upozorní ho na brzkou návštěvu duchů Vánoc minulých, současných a budoucích. Promlouvá starému Ebenezerovi do duše, aby se změnil, protože on za své nepříjemné skutky zaplatil. Stalo se přesně to, na co ho mrtvý kolega upozornil. Duchové Vánoc se mu snaží dát poslední šanci, aby se nad sebou zamyslel a prozřel. Krásný film vás naladí na sváteční atmosféru. Navíc vás namotivuje, abyste se chovali k ostatním hezky a příjemně nejen na Vánoce.

Vánoční koleda
  1. Polární expres (2004)

Snímek natočil režisér opět Robert Zemeckis, což je dobře, protože má očividně velký talent na vánoční pohádky. Hlavní postavou je malý chlapec. U jeho domu na Štědrý večer zastaví polární expres, který míří na Severní pól za Santou. Klučina nastoupí a zažije neuvěřitelné dobrodružství. Ráno se probudí a myslí si, že to byl jen sen. Pod stromečkem však objeví malou rolničku, která mu dokáže, že to všechno bylo skutečné. Vánoční klasika potěší všechny bez rozdílu věku.

Polární expres