5 nejlepších filmů s Dwaynem Johnsonem

David Šohaj

Dwayne Johnson v současnosti platí za jednoho z nejoblíbenějších (a samozřejmě i nejlépe placených) hollywoodských herců. Tenhle bývalý profesionální wrestler si ještě ze zápasnického ringu přinesl přezdívku The Rock. Všichni už víme, že americký wrestling je jedna velká fraška, není tedy divu, že The Rockovy herecké schopnosti jsou opravdu na vysokém levelu. Tenhle potetovaný drsňák si zahrál v pěkné řádce komerčních trháků. Pojďme si dnes představit ty nejkultovnější.

Pot a krev (2013, USA). Oblíbená akční kriminálka nás zavede do života fitness trenéra Daniela Luga (v podání Marka Wahlberga), který se rozhodně nehodlá smířit se svým průměrným životem. Má pocit, že má navíc. A tak přijde se zločineckým plánem, který mu má pomoci na cestě k bohatství. Dwayne si tady střihnul propuštěného recidivistu Paula, který v base našel svou cestu k Bohu. Nejdříve se mu do projektu nechce, ale když možný zisk vypadá tak lákavě, jde do toho. Jeden Danielův klient ve fitku je velmi bohatý, tak proč ho prostě neokrást?

Jumanji: Vítejte v džungli (2017, USA). Pokračování legendární klasiky o čtveřici dětí, které objeví starou hru jménem Jumanji. Není to ale žádná obyčejná hra. Vzápětí se děcka objeví v divoké džungli, ve které budou muset bojovat o holé životy. Parťáka jim dělá zapálený hráč Spencer, v podání The Rocka. Tenhle biják je přeplněn hvězdami. Dwayne si zahrál po boku Kevina Harta a nechybí ani třeba Jack Black nebo lamač dívčích srdcí Nick Jonas.

Centrální inteligence (2016, USA). Ještě na střední škole si Bob Stone nevedl příliš dobře. Byl pořádně při těle a místní sígři se předbíhali v jeho šikanování. Dnes je ale vše jinak. Z Boba se stal elitní agent tajné služby CIA a když se na internetu náhodou potká se svým bývalým spolužákem Calvinem (v podání Kevina Harta), jen těžko uvěřit, jaké jejich životy kdysi byly. Calvin byl školní hvězdou; dnes je ale užírán nudnou prací a o nějaké popularitě nemůže být ani řeč. Jejich cesty se ale mají ještě jednou protnout. U téhle akční kriminálky se i pořádně zasmějete. Hart a Johnson v hlavních rolích – tomu prostě nelze odolat.

Práskač (2013, USA / SAE). Tohle není klasický bezduchý thriller. Johnson se tady ukazuje jako zarmoucený otec, který musí svého syna za každou cenu dostat z vězení. Infiltruje se tedy do nebezpečného drogového kartelu a my si můžeme užít necelé dvě hodiny zábavné, ale promyšlené akce se slušným psychologickým podtextem. Dwayne hlavní postavu vykreslil opravdu skvěle. Starostlivý a zároveň zatraceně drsný otec v každé situaci – to je vskutku lákavá kombinace.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (USA, 2016). Vsadíme se, že jste v tomhle výčtu animák nečekali. Dobrodružný příběh z produkce Walt Disney Studios ale získá i dospělé. Není to totiž klasická jednoduchá pohádka. Děj se točí kolem dospívající slečny Vaiany, která musí zachránit svůj lid a stát se dědičkou trůnu. Na její cestě jí pomůže vysloužilý a zapomenutý polobůh Maui, kterému v originálním znění svůj hlas propůjčil právě The Rock. Takže zapomeňte na dabing.