5 nejlepších hudebních momentů v Simpsonových. Slavný seriál slaví 600 epizod

Redakce

Kdo by neznal onu slavnou žlutou rodinku: plešouna Homera s pivním pupkem, Marge s dlouhatánským drdolem, střapatou vševědku Lízu, nezbedného Barta a němou Maggie? A kdo by se nechtěl v tak populárním seriálu objevit? Jen bláhový jedinec, který chce, aby se na něj rychle zapomnělo. Kdo se totiž objeví v The Simpsons, ten je in.

The White Stripes. Dnes už neexistující duo Meg a Jack Whiteových bylo kolem roku 2006 natolik populární, že se v seriálu prostě objevit museli. Jinak by Simpsonům hrozilo stažení z vysílání. Objevili se dílu nazvaném „Jazzy and the Pussycats“ ve formě parodie na svůj památný videoklip k singlu The Hardest Button to Button, kde se při každém perkusním úderu bubenice Meg posune v záběru o kousek dál. V klipu to samé provádí i Bart, který začne bubnovat kvůli tomu, aby dal na chvíli s rošťárnami pokoj.

Lady Gaga. Provokatérská zpěvačka sice po natáčení prohlásila, že to byla „nejvíc cool věc, kterou kdy dělala“, diváci žlutého seriálu to ale nakonec viděli trochu jinak: epizoda („Lisa Goes Gaga“), ve které se zpěvačka objevila, patří podle nich k těm nejhorším za poslední léta. A nepomohl tomu ani velmi pěkný song, který pro seriál Gaga složila. Kritika ovšem nesměřovala přímo k hudebnici, ale spíše k celkovému pojetí dílu, neboť se jednalo o poslední díl dvacáté třetí série a podle mnohých nebyl tak úplně správně zakončen.

Coldplay. V roce 2010 v epizodě s názvem „Million Dollar Maybe“ vyhraje Homer loterii a začne pro svou rodinu zuřivě nakupovat hromady dárků. A dokonce si zaplatí i soukromý koncert britské kapely Coldplay. V publiku sedí pouze Homer a Bart a zatímco si Bart jde přímo během koncertu a songu Viva La Vida odskočit, Homer se nadějně zeptá, jestli do Coldplay může taky. Co mu na to odpověděl sám Chris Martin, můžete zjistit ve videu níže.

Green Day. Green Day se neobjevili v seriálu, ale rovnou ve filmu o Simpsonových. A bylo to hned ve velkém stylu – nejenže nahráli rockovou verzi titulního songu (a dokonce to vydali jako singl), ale moment, kdy se objevují, platí i za jeden z nejlepších a nevtipnějších, tedy co se hostování hudebních celebrit týče. Pop punkový trojlístek v něm hraje na pódiu, které je umístěné na vodě a všechno jde výborně do té doby, než frontman Billie Joe Armstrong začne mluvit o životním prostředí. To pak začne být zle…

Michael Jackson. Jackson byl a je samozřejmě králem popu, a tak se ani v tom nejlepším seriálu nemůže objevit jen tak. V titulcích byl označen jako „John Jay Smith“ a autoři seriálu dlouho nechtěli prozradit, že se zpěvák ve snímku skutečně objevil. On se tam samozřejmě objevil, ale ne ve svém těle. Jackson dal hlas podivnému obrovitému bělochovi, který má ve skutečnosti jiný hlas, ale když mluví změkčeným, charakteristickým Jacksonovým hlasem, všichni se k němu chovají mnohem laskavěji.

5 neslavných momentů hudební historie aneb co se asi nemělo stát

4 věci, které nevíte o Kanye Westovi a Kim Kardashian