5 nejlepších míst na potápění: Kam vyrazit?

Redakce

Milujete potápění a už nevíte, kam byste se za ním vydali? Máme pro vás pět skvělých destinací, které stojí za to a kde uvidíte to, co ještě nikdy a nikde předtím.

  • Palau – Skutečně snové místo. Palau je jedinečný řetězec skalních ostrovů v západním Pacifiku a můžeme říct, že je to naprosto nedotčené místo. Žije zde více než patnáct set druhů ryb a najdete zde nespočetně podvodních rysů, které jsou nádherně a zřetelně vidět. Je zde mnoho vraků starých lodí, korálové zahrady, jezera, srázy a jeskyně. Nezní to nádherně?
  • Norsko – Ponořte se do pohádky a prozkoumejte vody Vikingů a krajinu Disneyho slavné pohádky Frozen. Užijete si zde výjimečné potápění, najdete nedotčené fjordy a mořský život, kde je sice studená voda, ale stojí to za to. Jedná se o jedno z mála míst na světě, kde můžete zažít kouzlo potápění s kosatkami. Pod vodou se skrývají německé vraky lodí z druhé světové války a další zajímavé věci.
  • Maledivy – Relaxace v klenotu Indického oceánu. Pokud se letos rozhodnete pro bílé písečné pláže, azurovou vodu a čas k potápění, tak tady jste správně. Maledivy jsou klenotem, kde se můžete potápět, surfovat a najdete zde také jedny z nejluxusnějších letovisek na světě. Tento tropický ráj tvoří dvacet šest atolů a zahrnuje pestrou škálu tropických ryb a útesů, které vás doslova dostanou.
  • Galapágy – Návštěva ekvádorských ostrovů, které uchvátily i Charlese Darwina a inspirovaly ho ve světově proslulém výzkumu, dostanou i vás. Mnoho lidí si Galapágy dává jako svůj poslední cíl v potápění, protože to je jednoznačně jedno z nejlepších míst. Najdete zde chráněné mořské rezervace a nejširší škálu volně žijících živočichů. Ponořte se s tučňáky, mořskými leguány, želvami, lachtany, žraloky a delfíny.
  • Belize – Belize je ideální destinací, pokud chcete zažít dobrodružství, romantiku a potápění. Je to jedna z nejdostupnějších potápěčských destinací v roce 2016 a tyrkysové vody, které zde kralují s bohatým mořským životem, vám mají co nabídnout. Zůstanete v úžasu. V The Blue Hole najdete útesové žraloky a krápníky staré miliony let.

Kam vyrazit na prodloužený víkend? My vám poradíme!

4 smrtící turistické destinace. Troufnete si je navštívit?