5 nejšílenějších tradic na světě: Ženská obřízka, pilování zubů i natahování krků. To nechceš!

Redakce

Lidé jsou blázniví. Dokazuje to pět šílených tradic a rituálů, které dodržují do dnes. Většina z nich žije odděleně od civilizace v domorodých kmenech. Koukněte se, jak si navzájem zbytečně ubližují.

  1. Ženská obřízka

Ženská obřízka je jedna z nejhorších tradic, které se stále dějí. V afrických kmenech je tento rituál na denním pořádku. Mladým ženám jsou obřezávány genitálie, aby nepodváděly své muže. Sníží jim to sexuální zážitek na minimum. Po tomto hrozném zážitku nebudou mít na sex pomyšlení už nikdy. Tento zákrok je zdraví nebezpečný. Používají se přitom nesterilizované nástroje. Hrozí infekce a v krajním případě i smrt.

  1. Kovové obojky

V některých afrických kmenech si obmotávají ženy mosazné spirály kolem krku. Rok od roku jich přidávají více. Tento vynález není vůbec lehký a po dlouhém nošení dochází k deformaci lopatek. Čím má žena delší krk, tím je v jejich kultuře krásnější. Ženy pro krásu udělají vše. Mezi námi, tohle ale není vůbec hezké.

  1. Mardudjarská obřízka

Žádný chlapec by si nepřál tento rituál zažít. Bohužel ten, který se narodil u australských domorodců, má smůlu. K této tradici dochází, když chlapec dospívá. V první části dojde k obřezání hocha, který musí sníst svoji předkožku. Ve druhé části je mladíkovi zaveden do močové trubice klacík. Člověk provádějící rituál vede nožem jeden řez téměř přes celý penis. Po tomto zákroku už chlapec nikdy nebude svoji potřebu vykonávat ve stoje, ale v podřepu jako ženy.

  1. Pilování zubů

Pilování zubů mentawajských mladých dívek dělá tamní šaman. Celá ves se jde na tento rituál podívat, včetně dívčina muže. Mladé ženy před zákrokem jedí zelené banány. Údajně jim to trošku utlumí bolest. Šaman k této tradici užívá dláto a kladivo. Teď se podržte! Tato činnost je pouze dobrovolná. Dívky si myslí, že když budou mít zpilované zuby, budou krásnější. Čiré bláznovství!

  1. Bič

Opět něco pro chlapce. Kmen Fulanů se nedá zahanbit. Dospívající mladíci zakoušejí svoji odvahu při zápasu s biči. Dva chlapci soutěží proti sobě. Každý dostane tři rány. Kdo míň projeví bolest, vyhrává. Nejlépe by neměli oba projevit žádné známky utrpení.

5 typů lidí, se kterými nechcete cestovat v MHD: Koláče pod paží a zápach jsou odpuzující

Doják: Trpěla depresemi, manžel jí napsal tento vzkaz na zrcadlo