5 nejúžasnějších a neobvyklých domů, které můžete vidět

Redakce

Chcete se podívat na originální stavby? Pak jste tu správně!

  1. Skleněný dům v Tokiu

Tento zajímavý dům navrhl architekt Sou Fujimoto. Nápad vznikl tak, že chtěl využít co nejvíce denního světla a to se mu, jak můžeme vidět, povedlo. Dům se nachází v obydlené ulici v Tokiu v Japonsku. Jak sami můžete vidět, je celý prosklený a tedy průhledný, takže zde nemáte vůbec soukromí.

  1. Dům s vlastním vodopádem

Vzhledem k tomu, že na tomto krásném místě nebylo dost prostoru pro vybudování domu, tak to musel architekt vymyslet nějak jinak. Co se musí nechat, je to, že jeho nápad dopadl naprosto geniálně a krásně. Dům je totiž postavený přímo na vodopádu. Pokud se na něj chcete podívat, tak ho najdete v Bear Run v Pensylvánii.

  1. Nejužší dům na světě

Už při pohledu na tento dům víme, že bychom v něm rozhodně nechtěli bydlet, protože je opravdu maličký. Nápad je to však obdivuhodný a proto si zde zaslouží být.

  1. Hotel Boeing 727

Jedná se o letadlo, které letělo z Jihoafrické republiky do Kolumbie a přestalo se využívat na letišti San Jose. Bylo zakoupeno za dva tisíce dolarů a využito na Kostarice jako hotel. Naleznete zde dvě ložnice s epickým výhledem na oceán.

  1. Hobitův dům ve Walesu

Když se podíváte na tento dům, tak je jasné, že bude vypadat na každé fotografii jednoznačně dokonale. Co vás možná překvapí je to, že sám fotograf je autorem tohoto domu. S pomocí svého otce právníka postavil tento dům využívající přírodní materiály za pět tisíc dolarů. Jeho cílem bylo vytvořit dům, který by připomínal hobití domek z filmu Pán prstenů a to se mu povedlo.

Hodně zajímavé domy v Japonsku: Mají nápad!

Japonka dělá kuličky z novin a tvoří z nich úžasná zvířata