5 nejzajímavějších faktů o kondomech. Švédi na ně kápli první

Redakce

Ačkoliv si to mnozí neuvědomují, kondom patří mezi nejdůležitější vynálezy lidstva. Každý ví, že chrání před nemocemi a těhotenstvím. Ale ne každý zná fakta, která jsme pro vás připravili.

  1. Za první kondom se považuje nález ve Švédsku z 16. století. Krabička neobsahovala jenom dlouhé prasečí střívko, ale také manuál psaný v latině: Před použitím nezapomeňte vymáchat v teplém mléku. Že by nový tip pro Láďu Hrušku?
  2. Syfilis nastartoval sériovou výrobu kondomů. Mužům v dřívějších časech nevadilo, že paničkám nechají v břiše dárek. Problém nastal, když paničky nechali dárek jim. Syfilis byl jednou z nejčastějších příčin smrti. Strach přiměl i nejodvážnější k použití ochrany.
  3. Než se došlo k latexu, vystřídala se spousta výrobního materiálu. Zmínky o ochranách se datují až od starověkého Egypta. V zemích písku začali s pouhou látkou. V jiných zemích se používala například kůže, hedvábí, střívka a kozí močové měchýře… A to si dnes muži stěžují!
  4. Za nejčastějším důvodem nepoužívání ochrany stojí strach z jeho nakupování. Možná vám to připadá jako výmluva, ale pletete se. Podle průzkumu se většina mužů stydí zajít do drogérie pro balíček. Ženy s tím už takový problém nemají. Pak kdo má větší koule!
  5. Kondom budoucnosti je blízko. Společnosti Origami Condoms začala pracovat na zcela nové vychytávce. Speciální prezervativ pro anální styk. Tvar a materiál zajistí mnoha ženám i mužům slast, po které nebudou mít další den problémy s toaletou. Konec bolesti se blíží!

10 faktů o čokoládě: Jezte ji často a budete mít kvalitnější sex

Na co myslí muži při sexu: WOW, kde se to naučila?