5 neobvyklých hotelů, ve kterých můžete přespat

sindlauerovamarta

Máte na to přespat v konečníku? Nebo v domě, kde se stala mnohonásobná vražda? Nebo kde byla dřív věznice či psychiatrická léčebna? Máte pro strach uděláno? Ano? Pak se vám náš seznam zvláštních hotelů bude určitě líbit.

  1. Villisca, Iowa – dům, kde se stala mnohonásobná vražda. Měli jste někdy chuť přespat v domě, kde se stala vražda? Jestliže ano, pak se dostavte do jednoho městečka v americkém státě Iowa. Stojí tam dům, ve kterém se stala jedna z nejvíc notoricky známých vražd začátku 20. století. V roce 1912 tu někdo sekerou zavraždil rodinu Mooreových (dva dospělé a čtyři děti) a dvě další děti, které v domě přespávaly jako návštěva. Od té události dům vystřídal mnoho majitelů, v roce 1994 se pak jeho tehdejší majitel rozhodl zrenovovat dům přesně do takového stavu, v jakém byl v roce 1912 – v roce, kdy došlo k oněm vraždám. Odstranil dokonce potrubí a elektřinu. V domě tak za zhruba čtyři sta dolarů můžete přespat (musíte si ale přinést vlastní spací pytel, do postelí, kam vrah své oběti položil, nemůžete) a můžete ho navštívit i během dne.
  2. Belgie, Hotel Casanus – hotel, který vypadá jako konečník. Jestli jste někdy chtěli přespat opravdu v p*deli, tak se vypravte do Belgie. Kousek od Bruselu tu doslova leží kus funkcionalistického umění od Joepa Van Lieshouta. Hotel má ale velmi skromné vybavení (nebojte se, záchod a pitná voda tam je), takže extra komfort nečekejte, a zvenku vypadá opravdu přitažlivě: pečlivě zobrazuje jak vrásčitý svěrač, tak pulzující žíly tohoto vylučovacího lidského orgánu.
  3. Boston – Liberty Hotel, dřívější vězení. Pokud vás snad zajímalo, jaké to je spát ve vězení, aniž byste spáchali nějaký zločin, můžete si zajet do amerického Bostonu. Nachází se zde Liberty Hotel, který byl dříve věznicí. A ačkoli je to opravdu hotel se vším všudy, přesto se majitelům podařilo uchovat původní atmosféru, všude například zůstaly mříže z cel.
  4. Amsterdam – Hotel Arena, kdysi psychiatrická léčebna. V 19. a 20. století byli do budovy umísťováni duševně nemocní lidé, během druhé světové války stavení sloužilo jako ochrana pro belgické uprchlíky. Poté se v něm nacházela porodní klinika, následně si dům přivlastnili ke svým účelům nacisté a nakonec se z něj stala opět psychiatrická léčebna. Poslední, kdo se stavby ujmul, byli hoteliéři a ti uchovali exteriérní podobu připomínající pevnost, vevnitř se nicméně jedná o plnohodnotný hotel.
  5. Wales – Ruthin Castle, nejstarší hrad na světě, ve kterém můžete bydlet. Chtěli byste přespat v místě, ze kterého přímo dýchá dávná historie? Pak se vypravte do Walesu, kde se nachází patrně nejstarší budova na světě přebudovaná do hotelu. Hrad Ruthin byl postaven roku 1277 a současní majitelé v něm ponechali originální mučírnu, vodní příkop a všechna sklepení. Hosté se také můžou zúčastnit středověké hostiny nebo strávit den v lázních.