5 podceňovaných cestovních destinací v Evropě, které stojí za návštěvu

Eva Vogelová

V Evropě turisté hojně navštěvují hlavní města a často jim uniká krása jiných míst v daných zemích. Zjistěte, o jaká jde, abyste je také nepřehlédli. Některá z nich jsou totiž mnohem hezčí než ta nejvíce navštěvovaná.

  1. Bergen

Bergen je druhým největším městem v Norsku, které svojí popularitou zastiňuje Oslo, což je velká škoda. Obklopují ho hory, na jednu z nich, které se jmenuje Fløyen, se můžete dostat lanovkou. Z ní je nádherný výhled na celé město. Milovníci přírody si zde rozhodně přijdou na své. V Bergenu se nachází historická čtvrť s názvem Bryggen, kterou tvoří řady unikátních domů. Některé z nich byly zapsány na seznam UNESCA. Druhé největší město Norska má i bohaté kulturní vyžití. Na základě toho mu byl na jeden rok propůjčen titul Evropské hlavní město kultury.

  1. Apulie

Italský region Apulie tvoří patu země ve tvaru boty. Dělí se na šest provincií a hlavní město se nazývá Bari. Návštěvníci Itálie oblast Apulie občas přehlížejí kvůli Toskánsku, které je o něco populárnější. Často netuší, o co přicházejí. Apulie má totiž také skvělou atmosféru, kterou tvoří místní víno, kuchyně a nádherné pláže. Ty nejkrásnější z nich najdete ve městečkách Polignano a Mare, Torre Canne a Gallipoli. V regionu Apulie dělají velmi chutnou domácí ořechovou pastu. Nepochybně byste se tu neměli hůř, než ve výše zmíněném Toskánsku.

  1. La Roque-Gageac

La Roque-Gageac je poměrně malá vesnička ve Francii, ale za to má velké kouzlo. Většina návštěvníků Francie se nejvíce žene do Paříže, ale zrovna v této zemi se nacházejí mnohem hezčí místa. Jedním z nich je právě obec La Roque-Gageac, která se nachází na severním břehu řeky Dordogne. Vyniká svými žlutými domy postavenými z kamene v tradičním périgordském stylu, které se nachází pod mohutnými skálami. Z vesnice La Roque-Gageac vzlétá pravidelně horkovzdušný balón, ze kterého mohou návštěvníci vidět široké okolí.

  1. Český Krumlov

Český Krumlov leží v Jihočeském kraji. Kousek od něj se nachází České Budějovice. V České republice se sjíždějí turisté hlavně do Prahy, ale s klidným svědomím si troufáme říct, že Český Krumlov je hezčí. Centrum města bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde zámek Český Krumlov, který byl vyhlášen národní kulturní památkou. Jde o druhý nejrozšířenější zámecký a hradní komplex v ČR hned po Pražském hradě. Město rozhodně není chudé na kulturní vyžití, pořádají se zde různé akce a festivaly.

  1. Sintra

Sintra je město v Portugalsku, které se nachází poblíž Lisabonu. Nachází se v něm hned několik velkolepých paláců. Pokud je někdy uvidíte, spadne vám z nich brada. Nejkrásnější z nich jsou pravděpodobně Palacio da Pena a Palacio Nacional. U nich se však setkáte s davy lidí. Na ně se totiž chtějí podívat téměř všichni návštěvníci města. Díky velkému množství paláců a zahrad se o městu Sintra říká, že je pohádkové. Když ho navštívíte, bude vám připadat, že se opravdu v pohádce nacházíte. Není divu, že je zapsáno na seznam UNESCA. Pokud vám vadí davy lidí, schovejte se do krásných uliček, ve kterých dýchá historie. Atmosféra města vás nejspíš úplně pohltí a nebudete se chtít vrátit domů.