5 potravin, které jsou sice zdravé, ale taky se po nich pěkně tloustne

Paga

Jíst zdravě je dneska in. Jenže některé věci se tváří jako super potraviny a místo toho z nich budete mít kolem pasu pneumatiku. A zrovna tyto věci jsme měli za zdravé...

  1. Avokádo. Ano, avokádo obsahuje zdravé tuky. Ale má jich tolik, že byste neměli za celý den sníst víc jak jedno a půl avokáda. Výživoví poradci taky nedoporučují jíst avokádo úplně každý den. Mělo by být jen příjemným občasným zpestřením.
  2. Oříšky. Mají spoustu vitamínů, minerálů, antioxidantů a podobně. Ale taky jsou neskutečně tučné. Například 100 gramů kešu má podle magazínu Thoughtcatalog.com 553 kalorií! Pistácie ještě víc. Oblíbené arašídy zase 567.
  3. Sušené ovoce. Ze sušeného ovoce je vymačkaná šťáva, takže se může zdát, že něco tak malého vám nemůže uškodit. Jen jedno balení ale obsahuje pětkrát až osmkrát víc kalorií a cukru než hrníček neupravovaného ovoce! Například jeden hrnek hroznů má 60 kalorií, zatímco hrnek rozinek má 460 kalorií.
  4. Sushi. Oblíbené japonské jídlo se taky tváří zdravě, ale má v sobě spoustu ingrediencí, které z něj dělají kalorickou bombu. Bílá řýže, majonéza, krevety…
  5. Tofu. Tofu je plné železa, vápník a bílkovin. Půl hrníčku tofu obsahuje 94 kalorií. To není moc. Jenže problém je v tom, že na pánvi do sebe nacucá olej a udělá ze sebe regulérní nezdravé jídlo.