5 prospěšných činností, za které byste se před ostatními neměli ospravedlňovat

Eva Vogelová

Život není jednoduchý a z toho důvodu byste se neměli příliš ohlížet na názory ostatních. Pokud si právě teď něco potřebujete dopřát, udělejte to. Pečujte o sebe, abyste se sami se sebou cítili dobře. Nezáleží na tom, že se to ostatním nebude líbit. Co můžete pro sebe udělat, aniž byste se za to měli ospravedlňovat?

  1. Buďte jen sami se sebou

Člověk občas potřebuje být sám. Dnešní doba přináší spoustu stresu a napětí. Z toho důvodu byste o své duševní zdraví měli trochu pečovat. Nechoďte s kamarády do hospody, když se vám vyloženě nechce. Přiznejte popravdě, že chcete být sami a užít si klid. Vysvětlete jim, že v tom není nic osobního, jednoduše potřebujete strávit nějaký čas jen se sebou. Pokud jsou to vaši opravdoví kamarádi, pochopí to.

  1. Hledání motivace

Člověk k životu potřebuje motivaci. Máte nějaké plány a v jejich průběhu pravděpodobně musíte zatnout zuby. Potřebujete hnací motor, který vás bude pohánět k lepším výkonům. Motivaci vám nemusí přinést jen vaši blízcí, ale třeba i knihy. Každý si musím najít něco, co ho bude posouvat dopředu. Ať už jde o cokoliv, co může navenek vypadat i trapně, mávněte nad tím rukou. Hlavní je, aby vám to něco přineslo. Nestyďte se za to, co děláte a čím jste.

  1. Změna vzhledu

Potřebujete ve svém životě udělat změnu a rádi byste ji stvrdili novým vzhledem? Ať už jste muž či žena, rozhodnutí je jen na vás. Když budete mít tu potřebu nabarvit si vlasy narůžovo a ostříhat úplně nakrátko, udělejte to. Neměli byste se bát to provést jen kvůli tomu, že se bojíte, co tomu ostatní řeknou. Uvědomte si, že oni nežijí váš život, jde hlavně o vás.

  1. Vykašlete na všechno

Párkrát v životě má člověk období, kdy mu připadá, že nic nechápe a nedává mu nic smysl. V tomto stavu může člověk pocítit, že by se nejraději na všechno vykašlal. Pokud to neohrozí vaše základní potřeby, vykašlete se nějakou dobu úplně na všechno. Kdyby vám to mělo pomoci, nedělejte téměř nic. Někteří jedinci onemocní, leží v posteli a nepracují. Pokud si to můžete alespoň chvíli dovolit, udělejte to podobně. Možná vám okolí bude vyčítat, že zbytečně plýtváte svým časem, ale nenechte se od nich přemluvit. Pokud opravdu cítíte, že byste měli se vším seknout, nikdo by vás neměl brzdit.

  1. Vypněte sociální sítě

Zkuste svůj život zvládnout alespoň dva týdny bez sociálních sítí. Uvidíte, že se vám psychicky uleví. Nebudete se muset srovnávat s ostatními lidmi, nebudete řešit, že máte větší zadek než váš známý. Na sociální sítě většina lidí dává jen ty nejlepší a nejkrásnější fotky. Málokdo se pochlubí tím, že ho vyhodili z práce, přibral, onemocněl nebo se rozešel se svým partnerem. Všichni tam vypadají téměř dokonale a vy se jim samozřejmě toužíte ve všem vyrovnat. To se vám nepodaří, protože svět sociálních sítí není realita. Raději chvíli přestaňte šmírovat ostatní a žijte svůj vlastní život. Uvidíte, že se vám uleví a najednou budete mít na sebe více času. Když budete chtít někoho kontaktovat, zavolejte mu přes mobilní telefon.

Témata:, ,