5 rad, jak mít hodně sledujících na Instagramu

Eva Vogelová

Instagram je sociální síť, která pohltila spoustu lidí. Většina chce mít na svém profilu velké množství sledujících. Není to však není jednoduché, protože zajímavých profilů je opravdu hodně. Poradíme vám, jak na to, aby vám na Instagramu přibylo více sledujících. Této činnosti však musíte věnovat spoustu svého času.

  1. Zaujměte

Pokud chcete ostatní svými fotkami zaujmout, měly by být hezké. Kvalita je velmi důležitá. Pořiďte si velmi dobrý telefon, který bude fotit fotky bez rozmazání. Měly by být ostré. S nekvalitními fotografiemi díru do světa Instagramu rozhodně neuděláte. Zaměřte se na populární témata fotek, která lidi baví. Oblíbené jsou zejména fotky s tématy o cestování, jídle nebo sportu. Vyberte si maximálně dvě až tři témata, kterých se budete držet. Sledující budou vědět, co od vás mohou čekat. Pokud budete sdílet fotografie mimo svoje běžná témata, můžete tím ztratit své sledující. Budou z vašeho profilu zmatení. Větší úspěch mají ty fotografie, na kterých jsou lidé. Nejvíce byste se na nich měli vyskytovat vy a občas můžete přidat fotografii i s rodinou či přáteli. Nezapomeňte ke svým fotkám psát stručné a motivační popisky.

  1. Používejte pouze jeden filtr

Lidé rádi sledují barevné fotografie, proto se bez filtru neobejdete. Nepoužívejte žádné vybledlé barvy, ale syté. Vyberte si jeden filtr, který budete používat na všechny své fotografie. Díky tomu sledující poznají, že jde o vaši fotku, identifikují ji ve feedu podle barev a tematického zaměření, aniž by se museli dívat na vaše jméno. Úspěšné profily vždy používají jeden filtr. Musíte si ho však vybrat pečlivě, aby se k vašim fotografiím hodil.

  1. Bez hashtagů se neobejdete

Pokud používáte Instagram, jistě hastagy znáte. Skrze ně na váš profil mohou narazit další lidé. Trik není v tom, že jich k jednomu příspěvku dáte největší možné množství. Dávejte si pozor, jaké hashtagy tam zadáváte. Měly by být tematické. Pokud na Instagramu sdílíte fotografii, ve které jste v přírodě, pište k nim hastagy spojené s ní. Snažte se být co nejkonkrétnější. Obecné hastatagy jako #happy nebo #relax mají na Instagramu velké množství příspěvků a proto si tam toho vašeho moc lidí nevšimne.

  1. Komunikujte pomocí Instastories

Do Instastories můžete přidávat zajímavá videa nebo fotografie. Výhodou je, že skrze Instastories můžete se svými sledujícími komunikovat. Udělejte třeba anketu. Nezapomeňte do Instastories přidávat něco ze svého života. Lidé rádi nahlížejí do soukromí ostatních. Nebojte se ukázat svoji nedokonalost, tím si rozhodně svoji reputaci nepoškodíte. Dokonalost lidé vidí na sociálních sítích všude. Sdílení nedokonalostí přijde sledujícím sympatické. Oni totiž stejně jako vy dokonalí nejsou.

  1. Sledující si můžete koupit

Pokud si chcete vydělávat svými příspěvky na Instagramu, měli byste mít alespoň několik tisíc sledujících, což není vůbec jednoduché. Můžete se k nim dostat kratší cestou a koupit si je. Musíte to však začít dělat pozvolna. Pokud vám najednou na Instagramu přibude několik set nových sledujících, vaši stávající to poznají. To je může odradit. Když má nějaký profil velké množství sledujících, působí to na ostatní jako magnet, protože si budou myslet, že je populární, a začnou ho sledovat také. Díky tomu vám začnou přibývat další sledující sami. Doporučujeme vám, abyste s tím začali až ve chvíli, kdy si sami svým zajímavým profilem přitáhnete alespoň tisíc sledujících a více.