5 rad, jak si zvednout sebevědomí. Přestaňte být šedou myší, vy na to máte!

Pavla Gabrhelíková

V dnešní době je neustále vyvíjen nátlak na to, abychom byli nejchytřejší, nejkrásnější a nejúspěšnější. Často to má ale spíš opačný efekt. Nakonec jste rádi, že se vyhrabete z postele a nějak ten den přežijete. Co se ale stát svou lepší verzí?

  1. Nestavte ostatní na piedestal. Často jsme přesvědčení, že všichni kolem nás jsou sebejistí, chytří, krásní a oblíbení. Ale to je blbost. Každý má své mouchy, kostlivce ve skříni i banální strachy. Všichni chodíme na záchod, musíme jíst a mrzneme, když je venku zima. Nejste o nic míň než ostatní.
  2. Pracujte na čemkoliv, v čem jste si nejistí. Stydíte se za břicho? Cvičte. Máte problém s mluvením na veřejnosti? Jděte na improvizační kurz. Nejste dostatečně finančně gramotní? Zaplaťte si kurz finanční gramotnosti. Prostě na sobě makejte! Pak budete pevní v kramflecích.
  3. Gestikulujte. Studie prokázala, že nejpopulárnější přednášející používají v průměru 465 ručních gest! Publikum je díky tomu vnímá jako vřelé, příjemné a energické. Ty, kteří při vyprávění příběhů nebo vysvětlování něčeho složitého stojí jako solný sloup, považují posluchači za chladné a příliš analytické.
  4. Digitální detox. Neustále nás bombardují články a reklamy plné příkazů, co si máme koupit a jací máme být. Na Instagramu jsou všichni perfektní a šťastní. Ve výsledku jsme všichni v depresi z toho, jak nudný a vizuálně nezajímavý život vedeme. Myslete na to, že všechno, co na sociálních sítích vidíte, je jen pečlivě vykonstruovaný naviják. Za šťastnými fotografiemi jsou lidé stejní, jako jste vy.
  5. Cvičení. Je známo, že tělo uvolňuje při pohybu endorfiny. Ty nás nabíjí pozitivní energii a navozují pocit blaha. Nemusíte cvičit aerobik ani zumbu, tančete nebo se hýbejte po svém! Běhejte se psem, skákejte na disko nebo choďte po schodech nahoru a dolů. Myslete na to, že se vždy můžete stát svojí lepší verzí. Držíme palce!