5 rad pro ženy, které se plánují vydat samy do zahraničí

Eva Vogelová

Rozhodly jste se, že letos vyrazíte do zahraničí samy? Rozhodně půjde o skvělou zkušenost, která vás posune o něco dál. Měly byste být však opatrné. Inspirujte se následujícími radami, abyste prožily pohodovou cestu a vrátily se v pořádku domů.

  1. Nepodceňujte dopravu

Neřešte dopravu z letiště na poslední chvíli. Během dne můžete využít městskou hromadnou dopravu. V noci to může být problém, protože jezdí většinou zřídka. Ideální by bylo, kdybyste si zajistily hotel, který nabízí odvoz letiště. Na bezpečnost taxi služeb se nemůžete spolehnout. Pokud se rozhodnete zavolat si ho, sdílejte se svými přáteli jméno řidiče a SPZ jeho auta. Budete se cítit ve větším bezpečí a pojistíte se tím.

  1. Nevzdalujte se v noci daleko od svého hotelu

Možná si můžete myslet, že je to rada jako od maminky. Hodně záleží na tom, na jaké místo jedete. Zjistěte si, jaká je v dané oblasti kriminalita. Pokud jsou tam okrádání turisté na každém rohu, raději se zdržte večerních procházek. Když víte, že místo, do kterého se chystáte, je relativně bezpečné, můžete ven. Uvědomte si však, že jste žena, což v některých jedincích může evokovat, že je snadné vás zmanipulovat a třeba i okrást nebo nedejbože něco horšího. Opatrné byste měly být v každém případě.

  1. Dávejte si pozor na to, s kým se pustíte do řeči

Promluvit si s dalšími cestovali či místními lidmi k cestování patří. Procvičíte si cizí řeč, poznáte zajímavé lidi a možná získáte i nové přátele. Pečlivě si však vybírejte, s kým se dáte do řeči. Bezpečné je oslovit mladý pár či partu holek. Možná se vám na cestách zalíbí nějaký pohledný mladík. Rande si s ním klidně dejte, ale sejděte se na místě, kde nebudete sami. Můžete si dát sraz na náměstí, v obchodním centru nebo kavárně. Když ho ještě neznáte, nechoďte s ním samy do tmavého parku nebo k němu nesedejte do auta. Nemusíte neustále myslet na různé hrozby, ale nastavte si určité hranice, které nepřekročíte.

  1. Informujte průběžně své blízké o tom, kde se zrovna nacházíte

Cestovat budete sice samy, ale měly byste být v kontaktu se svými nejbližšími. Nezáleží na tom, zda o sobě budete pravidelně dávat vědět tátovi, mámě, sourozenci nebo kamarádce. Patrně se s nimi stejně budete chtít podělit o své zážitky prostřednictvím fotek, takže jim i v průběhu dne napište, kam jste se zrovna vydaly.

  1. Bavte se

Cestování je jedna z nejzábavnějších činností, kterou můžete v životě dělat. Poznáte novou kulturu, krajinu a lidi. Rozhodně se na cestu těšte, věnujete čas jen samy sobě. Nemějte strach, že se vám něco stane. Mějte však na paměti, že byste se neměly chovat bez rozmyslu. Užít si dovolenou můžete, i když budete jednat opatrně.