5 říjnových koncertů, na které musíte vyrazit, pokud nepatříte mezi mainstreamáky

Kateřina Horáková

Je říjen. Víte, co to znamená? Kromě zimy, začátku školy a dalších nepříjemností také pořádný start klubové koncertní sezóny! Pokud vás neberou velké haly a zprofanování popíkoví troubové, zkuste některý z malých koncertů, které se v Praze chystají. Ručíme za ně!

 • Děti mezi reprákama a jejich hosté křtí novou desku
  Kdy a kde: 3. + 4. + 5. 10. od 19 hodin, kavárna Bullerbyn
  Původně sólový projekt folkaře od kosti Dominika Zezuly se postupně změnil v tříčlennou kapelu, ve které působí kytarista Ondra Mikula aka Aid Kid a klavírista Jirka Libánský. Společně napsali a nahráli desku s názvem Prázdniny, která je podle prvních ohlasů víc než povedená. Křtít ji budou ve vinohradské kavárně Bullerbyn, a to po tři večery za sebou (z důvodu omezené kapacity prostoru). Jejich hosty budou písničkářské legendy Vladimír Merta, Jan Burian, Jiří Dědeček a Jiří Smrž. Vstupenky na první večer jsou vyprodané, ale další dva ještě v pohodě stíháte.
  Kapelní kvíz Dětí mezi reprákama
 • Nová kapela kytaristy z kultovních The Cinematic Orchestra
  Kdy a kde: 11. 10., 22 hodin, Jazz Dock
  Kytarista The Cinematic Orchestra Stuart McCullum má novou kapelu! Její součásti jsou kolegové z TCO John Ellis a Luke Flowers, doplňuje je božská irská zpěvačka a flétnistka Ríoghnach Connoll. Nadpozemský hudební zážitek do Česka přiváží Festival Spectaculare v rámci jedné z svých „warm up“ nocí.
  The Breath – Antwerp
 • Zrní a Filharmonie Hradec Králové ve Fóru Karlín
  Kdy a kde: 11. 10., 19:30, Forum Karlín
  Před pár měsíci vydala kapela Zrní album, které je docela jiné než veškerá jejich předchozí tvorba. Tentokrát si totiž kluci přizvali slovenského electro producenta Pjoniho a společně vytvořili zábavnou, originální a aktuální desku. Naživo a s filharmonií to bude dvojnásobný zážitek.
  Rozhovor Koule.cz s kapelou Zrní
 • Kuchař Kittchen a písničkářka Agu v Lese
  Kdy a kde: 12. 10., 19 hodin, Café v Lese
  Kittchena možná znáte, ale znáte Agu? Polská písničkářka, která momentálně tvoří v Irsku, přijede odehrát koncert, který jste ještě neviděli a neuvidíte. Společné vystoupení těchto dvou doplní projekce animátorky Lindy Arbanové. Komorní koncert ve sklepě Café v Lese si prostě nesmíte nechat ujít.
  Kittchen – Sestra
 • Návrat na gympl s Fiordmoss a Khoibou
  Kdy a kde: 17. 10., 19:30, Café v Lese
  I melancholičtí česko-norští Fiordmoss mají novou desku! Pokud jste chodili na gympl a pubertu jste strávili v kůži intelektuála, je jste stoprocentně poslouchali, tak si přijďte zavzpomínat. Bude to skutečně jako nasednout do stroje času – hostem Firodmoss totiž bude skupina Khoiba. To je teda těžká nostalgie!
  Fiordmoss – Madstone