5 romantických gest, která uvidíte ve filmech, ale sami je patrně nikdy nezažijete

Eva Vogelová

Máte rádi romantiku? V koutku duše tajně doufáte, že prožijete se svým protějškem podobné romantické chvíle jako hlavní protagonisti v některých filmech? Budeme vám muset zkazit radost, protože nic takového pravděpodobně nikdy nepoznáte na vlastní kůži. Přečtěte si o romantických gestech, na která raději hned zapomeňte.

  • Někdo kvůli vám uteče od oltáře. Představte si, že vás vaše dlouholetá láska pozve na svoji svatbu. Na poslední chvíli vznesete proti sňatku protest a člověk, který bude stát u oltáře, si uvědomí, že vás vlastně miluje také. Všeho nechá, přiběhne za vámi a políbí vás. Do romantických filmů se tato scéna hodí, ale v běžném životě se s ní nesetkáte. Svatba v dnešní době stojí majlant. To si vážně myslíte, že by všechny ty peníze kvůli vám někdo hodil do kanálu? Když už si někdo někoho bere, patrně má jasno v tom, že s dotyčnou osobou chce žít.
  • Líbání v dešti. Líbání v dešti vypadá lákavě. Problém je v tom, že pokud nejste úplni blázni, nikdy se vám do takové romantiky chtít nebude. Zkuste si s protějškem vlézt na několik minut do velkého lijáku a druhý den ani nebudete schopní vstát z postele. Dostanete z toho totiž pěknou chřipku. Za ten krásný okamžik nemoc nestojí. Líbání v dešti vypadá ve filmech hezky, ale ve skutečnosti jde o strašně nepříjemnou záležitost. Miliony velkých a studených kapek dopadnou na vaše promočené tělo. Není to nic pohodlného.
  • Rvačka se sokem. Prali jste se někdy o svoji holku / svého kluka s někým dalším? Pravděpodobně ne. Pokud se váš potenciální partner nemůže rozhodnout, koho si vybrat, je to čistě jeho věc. Nemá smysl se s tím druhým člověkem, který stojí proti vám, prát. Nechat si zbytečně udělat modřiny za to nestojí. Pokud byste ale byli člověk, o kterého by se bojovalo, možná byste se v tu chvíli cítili skvěle. Když vám vyloženě někdo neublíží, nikdo se nebude s nikým dalším prát kvůli tomu, aby si vás získal. Probuďte se. Něco takového uvidíte maximálně ve filmu Deník Bridget Jones.
  • Partner k vám přiběhne do práce, kde je plno lidí, a vyzná vám lásku. Představte si, že na něčem se svými kolegy pracujete. Najednou se rozletí dveře a v nich bude stát váš partner, se kterým jste se v předchozích dnech drasticky pohádali. Začne vám vyznávat lásku s tím, že ho moc mrzí, co se mezi vámi stalo. Vůbec ho nebude zajímat vaše okolí, bude mít oči jen pro vás. Vypadá to možná romanticky, ale v realitě by to vyznělo spíše nevhodně a trapně.
  • Nečekaná žádost o ruku na veřejnosti. Dokázali byste si představit, že by vás nečekaně na veřejnosti partner požádal o ruku? A k tomu všemu by to byl protějšek, do kterého byste se zakoukali nedávno a moc byste toho o něm nevěděli? Může to znít jako velká romantika, ale udělal by to jen blázen. Hrnout se rychle do manželství a nevědět, jakého člověka si berete, je větší risk, než si vzít hypotéku. Z toho důvodu takovou romantiku uvidíte maximálně ve filmu Láska nebeská.

Témata:,