5 skvělých receptů na smoothie, které v létě zkuste

Redakce

Je tu léto s ním i spoustu ovoce a zeleniny. Pokud tedy fandíte lehké stravě a milujete smoothie, tak tohle je přesně pro vás.

  • Zelené smoothie. Budete potřebovat: hrstku baby špenátu, hrstku salátové okurky, půlku avokáda, jedno celé kiwi, půlku mraženého jogurtu nebo kefíru, šťávu z pomeranče a lístky máty. Pokud se bojíte špenátu, tak se nebojte. Jeho spojení s ostatními ingrediencemi je lahodnou kombinací, která vás překvapí. Sami uvidíte, že bude smoothie příjemně krémové a zamilujete si ho. Navíc má tahle dobrota jenom dvě stě kalorií.
  • Červené smoothie. Budete potřebovat: jednu švestku, jednu nektarinku, jednu broskev, půl hrnku vychlazeného bílého čaje, kostky ledu, dvě lžíce limetkové šťávy, dvě lžíce medu a trochu kardamomu. Kardamom použijte podle chuti, nemusí v nápoji být. Pokud to s ním však vyzkoušíte, tak uvidíte, že je to skvělý doplněk. Nápoj má sto padesát kalorií.
  • Tropické smoothie. Budete potřebovat: hrstku ananasu, půl hrnku strouhané mrkve, půl hrnku kokosové vody, kostky ledu, dvě lžíce kokosových vloček, dvě lžičky sirupu z agáve, dvě lžičky chia semínek a půl lžičky kurkumy. Smothie obsahuje zdravou kokosovou vodu. Ta je bohatá na elektrolyty, jako je draslík, který pomáhá udržet tělo hydratované, budete se tak cítit skvěle. Nápoj má také sto padesát kalorií.
  • Růžovka. Budete potřebovat: jeden a půl hrnku jahod, jeden hrnek borůvek, půl hrnku malin, dvě lžíce medu, lžičku citrónové šťávy a kostky ledu. Pokud milujete letní ovoce, tak si zamilujete i tento drink. Nejen, že je výborný, ale můžete si ho dát dokonce i do mrazáku a sníst ho jako ovocnou dřeň, není to super? Růžovka má sto třicet kalorií.
  • Barevné smoothie. Budete potřebovat: jeden hrnek manga, půlku banánu, jednu lžičku limetkové šťávy, kousek nastrouhaného zázvoru, kostky ledu, dvě lžičky medu a dva hrnky melounu. Mango je nejlepší, když je zralé, proto ho kupte nejlépe měkké. Barevné smoothie je lahodnou kombinací všeho a až ho ochutnáte uvidíte, že si ho budete dělat často. Navíc má jen sto padesát kalorií.

5 rad, které vám mohou změnit život, aneb cesta za zdravým životním stylem

Chcete posílit imunitu? Tak si dejte tohle! 10 tipů