5 slavných lidí, kteří se s tím nepárali a vzali si své příbuzné

Redakce

Jsou národy, které sourozenecké nebo celkově rodinné sňatky příliš, respektive vůbec, neřeší. Ve většině světa je to ovšem nepřijatelné, ba až nelegální. To nicméně především v minulosti málokoho zastavovalo. Jak sami uvidíte, svatby uvnitř rodiny nejsou mezi významnými lidmi zase tak neobvyklou věcí.

  • Jesse James. Jesse James je patrně největší psanec, zložinec, gangster a vrah americké historie. Zajímavé ovšem je, že rozdělil lid na dva tábory: jedni ho považovali za jižanského vlastence a hrdinu, druzí za prachsprostého padoucha, který by zasloužil to nejtvrdší vězení. Při jedné z akcí obdržel ránu do hrudníku a zotavoval se z toho u svého strýčka. Právě tam se zamiloval do své sestřenice Zereldy Mimms, která o něj pečovala. Po devíti letech chození se spolu vzali a měli spolu nakonec čtyři děti.
  • Franklin D. Roosevelt. Roosevelt je spolu s Lincolnem a Washingtonem považován za jednoho z nejlepších prezidentů USA, zasloužil se především o přežití Ameriky během 2. světové války. Theodore Roosevelt, který vládl zemi o něco dříve, byl pak jeho vzdáleným bratrancem. Franklin byl velmi umíněný, a to nejen v práci, nýbrž také v lásce. Jeho matka byla velice zásadně proti, ale on si razil svou a vzal si vzdálenou příbuznou, svou sestřenici Eleanor. Byli spolu přes čtyřicet let, jejich vztah byl však poznamenám četnými aférkami a spíše je spolu udržoval společný zájem o politiku.
  • Albert Einstein. Jeden z nejvýznamějších vědců historie se také nějakými zvyklostmi ohledně toho, s kým má trávit svůj život, příliš nezaobíral. Jeho první manželství s Milevou Maric skončilo v roce 1919 a ještě jako ženatý muž udržoval dlouholetý intimní styk s Elsou Lowenthal, svou sestřenicí. S tou se v témže roce, tedy 1919, oženil. Jejich štěstí ale dlouho netrvalo. Elsa podlehla v roce 1933 srdečním problémům a pár si ani nestihl pořídit vlastního potomka. Alespoň měl každý po jednom z předchozího vztahu.
  • Johan Sebastian Bach. Z dnešního pohledu pofidérním svazkům se neubránil ani velevýznamný hudební skladatel Johan Sebastian Bach. Krátce poté, co začal pracovat jako varhaník v Mulhausenu, se oženil s Mariou Barbarou Bachovou, svou – jak jinak než – sestřenicí. O jejich životě toho víme pramálo, je to přece jen už dost dlouhá doba. Pár nicméně zplodil sedm dětí, čtyři z nich se dožily dospělosti a dvě z nich se dokonce staly hudebními skladateli jako jejich taťka. Maria po třinácti letech od svatby zesnula. Bach pak nelenil a o rok a půl později už stál před oltářem s jinou.
  • Edgar Allan Poe. Autor mysteriózních a temných povídek a básní si pro ženění také nevybral nikoho mimo svou rodinu. Když mu bylo 27, zamiloval se do své tehdy třináctileté sestřenice Virginie Clemm. Jejich svatba proběhla v utajení v září 1835 a vše probíhalo hladce až do roku 1842, kdy Virginia dostala tuberkulózu. Kvůli tomu začal Edgar pít a to se na zdravotním stavu jeho chotě nepodepsalo zrovna dobře. Ve 24 letech žena svůj boj s nemocí prohrála a Poe se o dva roky později po obrovských návalech smutku upil k smrti.