5 slavných lidí, kterým někdo řekl, že nic neumí (a oni stejně prorazili)

sindlauerovamarta

Možná to zní banálně, že vám párkrát nebo dokonce jenom jednou řekne někdo něco nepěkného o vašich ambicích, ale stačí to na to, abyste byli od svého snu odrazeni. Tito lidé si stáli za svým a nenechali se kritikou vůbec odradit.

  1. Brad Pitt. Lamač ženských srdcí se v začátcích živil všelijak – dělal řidiče, stěhováka, rozdával letáky v kostýmu kuřete. Žádné práci se nevyhýbal. Ale měl taky jednu velkou vášeň – herectví. Tomu se učil u Roye Londona a své kvality pak předvedl ve snímku Thelma a Louise, kde na sebe poprvé výrazně upozornil. I taková superstar ale zažívala hlavně na počátku kariéry perné chvilky. Na jednom z konkurzů následovalo po jeho výkonu ticho a otázka „Neuvažoval jste někdy o kurzech herectví?“. A Brad na to dodnes s úsměvem vzpomíná.
  2. Elvis Presley. Ano ano, kritika se nevyhnula ani králi rock’n’rollu. Ve škole mu učitel hudby nasolil do žákovské knížky trojku jako Brno a řekl mu, že nemá pro zpívání ani špetku talentu. To ale malého Elvise neodradilo od poslechu hudby všeho druhu a zpívání, alespoň minimálního uznání se nakonec dočkal o něco později na střední škole. Podruhé se o své absenci talentu dozvěděl, když se ucházel o místo v kapele, už jako dospělý muž. Tehdy mu bylo řečeno, ať neodchází ze své práce (v té době pracoval jako řidič náklaďáku), protože to stejně na zpěváka nikdy nedotáhne. No ale my všichni moc dobře víme, jak to nakonec dopadlo.
  3. Keira Knightley. Herečka nominovaná na Oscara a výrazná tvář hned několika ikonických snímků se také o sobě dozvěděla zajímavé věci. Když se ucházela o roli ve snímku The Jacket, režisér John Maybury jí už před začátkem konkurzu řekl, že nechápe ten hype kolem ní, že si myslí, že vůbec neumí hrát, že ji prostě nechce a tečka. Jenže Keira se nedala. Trvala na tom, že se chce konkurzu zúčastnit a podařilo se jí Mayburyho přesvědčit. Tak tak. Umíněnost se občas vyplácí.
  4. Arnold Schwarzenegger. Na Arnolda, chudáka, se snášelo plno kritiky už od samého začátku, aniž by se zúčastnil konkurzu. Nikdo nevěřil v jeho úspěch. Zaprvé nebyl z anglicky hovořící země a měl silný přízvuk (no, a anglicky vlastně pořádně taky moc neuměl, ve své době), zadruhé jeho vypracované tělo bylo sice pěkné, ale až moc velké a nehodilo se pro všechny role, a zatřetí jeho příjmení neuměl nikdo vyslovit. To mu teda toho do karet moc nehrálo. Dobře, že Arnie nad tím vším jen mávl rukou a nejenže to dotáhl v Hollywoodu daleko, on ještě i vládl Kalifornii jako guvernér (poněkud svérázným způsobem).
  5. Gary Oldman. Jeden z nejuznávanějších herců dnešní doby také výtkám vůči svému herectví v tom nejkritičtějším období neušel. Když se chtěl dostat na prestižní Royal Academy of Dramatic Arts, členové komise mu bez servítek sdělili, že neumí hrát a měl by se zaměřit na jiný druh kariéry. Nakonec Oldman získal bakalářský diplom z divadelního umění na jiné škole a vesele sbírá jednu roli za druhou.
Begin Again Music Video – Like A Fool (2014) – Keira Knightley Movie HD

Témata:,