5 slavných sourozeneckých dvojic, které společně režírují filmy

Redakce

Někteří sourozenci se přímo nesnáší. To neplatí o bratrských dvojících, které spolu točí filmy. Ty se mají rády a dokáží spolu pracovat. Víte, které máme na mysli?

Sourozenci Russovi. Joe a Anthony Russové jsou neoddělitelná dvojka. Dělali některé věci společně už od dětství. Oba chodili v Clevalandu na stejnou střední školu. Poté studovali na univerzitě Case Western Reserve. Právě tady točili své první studentské filmy. Bratři dostali cenu Emmy za spolupráci na sitkomu Arrested Development. Oba společně slavili největší úspěch, když natočili film Captain America: Návrat prvního Avengera. Po tomto snímku jim společnost Marvel Studios umožnila natočit pokračování a další film Avengers. Chlapci mají už teď dobře zajištěnou společnou budoucnost.

Sourozenci Pangovi. Bratři Pangové jsou dvojčata. Dany a Oxide se narodili v Hong Kongu, kde žijí a pracují dodnes. Oba jsou dospělí a od dětství se od sebe ještě nehnuli. Nejenže vypadají téměř stejně, ale mají i stejné zájmy. Psaní scénářů a točení filmů. Zaměřují se spíše na akční a hororové snímky. První společný film natočili v roce 1999 a nazývá se Zabiják z Bangkoku. Oba je proslavil horor Oko, natočený v roce 2002.

Sourozenci Farrellyovi. Bobby a Peter Farrelly jsou skvělí bratři. Od malička spolu kamarádí. Málokdy se hádají. Jednoduše se mají rádi. Od dětství se zajímají o psaní scénářů a točení filmů. Spojují je stejné záliby. Rozhodli se, že budou spolupracovat a pomáhat si navzájem. Nejspíš neexistuje nikdo, kdo by neznal film Blbý a blbější s Jimmem Carreym a Jeffem Danielsem v hlavní roli. Tento snímek natočili sourozenci Farrellyové v roce 1994. Byl to jejich první a nejúspěšnější snímek. Zanedlouho se na plátnech objevila další jejich tvorba, film Něco na té Mary je. Poté natočili další komedie, ale žádné už nepřekonaly úspěch jejich prvních filmů. Dokonce ani snímek Návrat blbýho a blbějšího.

Sourozenci Weitzovi. Bratři Chris a Paul mají společný koníček. Režírování filmů. První snímek, který spolu natočili a vynesl je až na vrchol slávy, byl Prci, prci, prcičky. Po dvou letech režírovali film Zpátky na zem, který neměl moc velký úspěch. Poté se rozhodli, že každý z nich bude táhnout jen za svůj provaz. Chris sám natočil nejen Zlatý kompas a druhý díl Twilight ságy. Paul režíroval například snímky Upírův pomocník a Fotři jsou lotři. Po prvním úspěšném snímku žádnou další díru do světa neudělali. Měli by se polepšit a vytvořit spolu zase nějakou filmovou pecku.

Sourozenci Coenovi. Sourozenci Ethan a Joel spolu vyrůstali. Chodili na stejnou základní i střední školu. Oddělili se až na vysoké škole. Ethan studoval filozofii na Princetonu a Joel na Filmovou univerzitu v New Yorku. Po školách se znovu spojili. Napsali scénář k filmu Zbytečná krutost a natočili ho. Dále společně pokračovali snímky Vlna zločinu, Potíže s Arizonou, Záskok, Big Lebowski a dalšími. Nejenže ty filmy sourozenci točí, ale také je sami stříhají a produkují. Potřebují méně zaměstnanců než ostatní režiséři. Do svých snímků jsou opravdu zapálení.

7 nejlepších hororů, které byly natočeny v 21. století

Video: Filmové scény, které byste neměli vidět se svými rodiči

Témata:,