5 snadných způsobů, jak se předem vyhnout nefunkčnímu vztahu

Eva Vogelová

Máte za sebou několik nefunkčních vztahů a další už absolvovat nechcete? Pokud budete chtít, můžete s tím něco udělat. Držte se následujících rad a možná se jim už konečně vyhnete.

  1. Naučte se být sami

Špatným vztahům se vyhnete nejlépe tak, že budete umět žít sami. Spousta lidí se tomu brání. Raději zůstávají v nefunkčních vztazích jen proto, že se bojí samoty. Když ucítíte, že to mezi vámi a partnerem nefunguje, opusťte ho. Díky včasnému vystoupení ze vztahu si zachováte svoji hrdost a vyhnete se bolesti, kterou ve vás toxický vztah může vyvolávat.

  1. Vytvořte si seznam charakterových rysů, které by váš protějšek měl mít

Sestavit si seznam vlastností, které by měl váš partner mít, pro vás jistě nebude nic těžkého. Vyberte si jen ty nejdůležitější, například zodpovědnost, ohleduplnost nebo otevřenost. Stačí si určit tři. Snažte se být realisté. Objevil se ve vašem okolí někdo, kdo se vám líbí? Snažte se ho nejdříve poznat, než s ním vletíte přímo do vztahu. Aplikujte na něj svůj seznam. Pokud v něm budete mít napsáno zodpovědnost a zjistíte, že váš objev je naopak nezodpovědný, nechte ho plavat. Tak budete mít šanci, že se vyhnete člověku, se kterým by vám to neklapalo.

  1. Vyberte si někoho, s kým se budete cítit svobodně

Svoboda ve vztahu je velmi důležitá. Když se na sebe nebudete navzájem přehnaně upínat, ubude vám spoustu podnětů k hádkám. To můžete zažít jen s člověkem, který má svoje vlastní koníčky, názory a touhy. Nebude mít potřebu být s vámi dvacet čtyři hodin denně, dovolí vám zajet si na výlet s kamarády, zatancovat si na diskotéce a bavit se s opačným pohlavím. Pokud jste narazili na nový objev a on vyžaduje neustálý kontakt, vezměte nohy na ramena. Časem by se mohlo stát, že vás bude pořád bombardovat esemeskami, hlídat každý váš krok a celkově vás svojí přítomností úplně vysávat.

  1. Nevstupujte do vztahu s někým, koho skoro neznáte

Zamilovat se do nějakého člověka můžete pravděpodobně už po druhé schůzce. Potíž je v tom, že v té době ho ještě dobře neznáte. Může na vás působit jako hodný a spolehlivý člověk, ale ve skutečnosti může mít ve skříni nějaké kostlivce. Předtím než s tím člověkem vstoupíte do vztahu, ale jděte na několik schůzek. Sex se během nich samozřejmě nevylučuje, díky němu také můžete ledacos poznat. Vrhnout se ale do vztahu s někým, koho jste viděli dvakrát v životě, se vám může pěkně vymstít. Raději si držte alespoň malý odstup a začátek berte s rezervou. Postupem času totiž můžete zjistit, že ten člověk je vlastně úplně někdo jiný, než za koho jste ho měli.

  1. Poznejte nejlepší přátele svého objevu

Pokud chcete trochu urychlit poznávání svého nového partnera, dejte se do řeči s jeho kamarády. Když budou milí a nebudou vám připadat divní, nemáte důvod svůj nový objev dál nepoznávat.

Témata:, ,