5 tajemství, která jste nikdy neměli zjistit o hernách a kasínech

Pavla Gabrhelíková

Pokud jste někdy byli v pořádném kasínu, asi vás nepřekvapilo, že tam nejsou okna, má překrásné stropy a džentlemani u stolů se nezvednou celé hodiny. Přemýšleli jste o nich ale jen jako o důmyslné lži a manipulativním prostředí, ve kterém z vás jen chtějí vytáhnout co nejvíce peněz? Odhalte jejich triky!

  1. Jiný stůl, jiný kurz. Varianty stejné hry nabízejí odlišné kurzy. Proto vybírejte pečlivě. Například blackjack má kolem 50 variant. Pokud možno vybírete stůl s výhrami 3 : 2, namísto 6 : 5. Zvýšíte tak totiž svoje šance na výhru. Ruleta má tři varianty: francouzskou, evropskou a americkou. Sledujte proto tabulky, abyste viděli, u které je pravděpodobnější, že vyhrajete.
  2. Honosné stropy. Všude, kam se podíváte, je z tohoto místa patrná okázalost. Ale nenechte se zmást, členité stropy i zdi jsou v kasínech proto, aby se v nich lépe skryly kamery. A jsou úplně všude! Ve stropě, ve stolech, ve výtahu a v každé hale. Kasina mají nejpropracovanějí sledovací systémy na světě. Abyste nemohli podvádět nebo krást.
  3. Absence oken. V žádné herně ani kasínu nenajdete okna. Proč? Abyste se nemohli podívat, jak je venku hezky, a zjistit, že byste vlastně chtěli být úplně jinde a trávit čas úplně jinak. Majitelé chtějí, abyste zůstali soustředění na hru a ne na život, který je mimo ni.
  4. Nápoje zadarmo. Kolem herních stolů obcházejí číšnice a rozdávají hráčům drinky zdarma. Může se vám zdát, že jste vyhráli nějakou slevovou poukázku. Omyl! Majitelé kasín jen potřebují, abyste dál prohrávali a nezdržovali se chozením k baru. Je to jedno z největších tajemství kasín po celém světě.
  5. Lákání na levný pokoj. Jasně, pokoj dostanete za směšnou částku. Co vám ale kasína neřeknou, je, kolik zaplatíte za resortní poplatky. Ty se pohybují okolo několika desítek dolarů za noc. Jejich účtování je prý nejstarší lasvegaský trik.