5 tanečních filmů, které vám rozpohybují boky

Redakce

Zajímáte se o tanec? Pak byste měli znát několik tanečních filmů. Nutno říct, že u některých děj pokulhává, ale o ten při tanečních kreacích zase tolik nejde. Příjemnou zábavu!

Let’s Dance. Film z roku 2006 dokáže rozžhavit nejen rozbouřené třináctky, ale i jedince, kteří se zajímají o tanec. Režisérka Anne Fletcher postavila film Let’s Dance na kontrastu dvou hlavních postav. Oba jsou odlišní a spojuje je jen tanec. Přesto se do sebe zamilují. Děj je sice předvídatelný, ale taneční kreace se jim opravdu povedly. To se musí nechat. Díky tanci si tento film nevede zase tak špatně. Kvůli němu ho stojí za to vidět.

Tančím, abych žil. Film Tančím, abych žil natočila režisérka Liz Friedlander v roce 2006. Hlavní postavou je bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine. Ztvárnil ho Antonio Banderas. Hlavní hrdina začne vyučovat na základní škole klasické tance, i přestože má vlastní taneční školu. Uvědomí si, jak špatná morálka a kriminalita vládne na dané ZŠ. Zpočátku se žáci odmítají zapojit, ale postupně se to mění. Pierre vymyslí novou taneční metodu, která všechny chytne. Celkově zlepší morálku na škole. Děj opět není prvotřídní, ale milovníky klasických tanců nadchne.

Hříšný tanec. Hříšný tanec natočil režisér Emile Ardolino v roce 1987. Všichni tento snímek jistě znáte a nebylo možné ho do žebříčku tanečních filmů nezařadit. Důvod je prostý. Jedná se o nejlepší taneční film všech dob. Všechny nás dostal sexy svalovec Patrick Swayze a ostýchavá Jennifer Grey. Johny Baby naučil ji tancovat tak dobře, že jejím rodičům málem vypadly oči z důlků.

Tanec v srdci. Tanec v srdci natočil Baz Luhrmann v roce 1992. Hlavní hrdina Scott Hastings se připravuje se svojí taneční partnerkou na velkou soutěž. Bohužel pár týdnů před Grand Prix o ni přijde. Scott je momentálně v háji. K tanečníkovi se přifaří ošklivka, kterou zná z tanečního studia, ale tančit příliš neumí. Jak to asi dopadne? Možná se vám to může zdát jako kopírování Hříšného tance, ale není tomu tak. Posuďte sami.  

Flashdance. Flashdance natočil režisér Adrian Lyne v roce 1983. Pojednává o mladé dívce Alex Owens, která přes den sváří v práci materiály a přes noc tančí v barech. Má velký sen – dostat se na taneční konzervatoř. Snímek je naplněný hudebními peckami z osmdesátých let. Pokud by vás film zklamal svojí dějovou linkou, jistě vás potěší alespoň natřásající se zadek mladé krasavice.

6 filmových pecek, které budou mít premiéru v létě. Namísto bazénu si letos raději skočte do kina, jsou to pecky!

5 nejbohatších pornohereček. Znáte je všechny?