5 tipů na festival Kavárny naživo: Nechte se vyrušit od pití čaje uměním a přednáškami

karolinabranikova

Kavárenští povaleči, zvedněte se ze židlí. Od 2. do 31. října totiž obsadí pražské a ostravské kavárny festival Kavárny naživo a mile vás vyruší od usrkávání horkého čaje. Přinášíme vám výběr festivalového kulturního programu, do kterého se zapojilo 36 kaváren a přes 2000 účinkujících.

Multižánrový festival Kavárny naživo letos expandoval také do Ostravy a celý měsíc říjen bude patřit divadlu, výstavám, workshopům, přednáškám a hudebním vystoupením, které okoření běžný kavárenský ruch. V programu možná najdete i svou oblíbenou kavárnu, nebo se naopak necháte inspirovat k objevování nových míst k posezení s přáteli. Tady je náš výběr pěti akcí, které vás budou v českých kavárnách bavit.

DIVADLO: ObnaŽENY

Barevná kavárna v Londýnské ulici na pražských Vinohradech se stane ve středu 7. října dějištěm inscenace ObnaŽENY. Příběhy pěti rozdílných žen spojuje motiv hry se životem a divadelní jeviště se zde prolíná s realitou všedních dnů. Hru uvede divadelní soubor DRÁMA. 

Divadelní soubor DRÁMA. 

PŘEDNÁŠKA: Sociální média

Na festivalu Kavárny naživo se můžete přijít zdarma vzdělat v oblasti sociálních médií. V pondělí 19. října povede sociolog Jaromír Mrazák přednášku na toto téma spolu s novinářem a spisovatelem Milošem Čermákem a Peterem Mižíkem, odborníkem na facebookovou komunikaci. Se všemi aktéry můžete přijít diskutovat o jejich rozdílných zkušenostech a pohledech do pražského Café Montmartre od 19:00. 

WORKSHOP: Home Movie Day

V kavárně Ponrepo proběhne v sobotu 10. října workshop s názvem Home Movie Day. Ten je určen všem majitelům domácích videí, kteří se nebudou bát ukázat svá díla odborníkům. Pracovníci Národního filmového archivu budou během dne posuzovat kvalitu videí a vybrané snímky budou ještě toho dne promítnuty návštěvníkům kina Ponrepo. Výměnou za veřejné promítání bude přepis snímků na DVD a také přednáška Milana Šteindlera o amatérském filmu, která je určena i pro ostatní návštěvníky. 

HUDBA: Popový koktejl

Na jednu z posledních akcí festivalu můžete zavítat do Café Jedna v pátek 30. října. Hudební večer s názvem Popový koktejl zahájí dvojice Jana Machová a Milan Vilč, která rozezní prostory kavárny cover verzemi americké písničkářky Tori Amos nebo klavírními úpravami hitů od Lady Gaga, Hozier a dalších. 

Druhá část večera bude patřit kapele I am OK, která se veze na vlně britpopu a autoské tvorby Lucie Fialové. Pro Popový koktejl ale chystá koncert obohacený o bubny, producenta alternativní elektronické hudby a studenta hry na klasickou kytaru a tato skladba slibuje opravdu nevšední zážitek. 

Kapela I am OK. 

VÝSTAVA: Mezi 0 a 1

A do tuzemských kaváren můžete v rámci festivalu zavítat i na výstavu. V ostravském Industrial Cafe se 17. října od 17:00 uskuteční výstava Mezi 0 a 1. Trojice fotografů Adam Kowal, Lukáš Lukáš a Ondřej Kučera zde budou vystavovat své analogové snímky a připomenou tak návštěvníkům poměrně nedávnou dobu vyvolávání filmů, netrpělivé čekání na výsledek a radost i zklamání z výsledného díla. 

Prostory ostravského Industrial Cafe.

Témata: