5 věcí, které by měly ženy vědět o začátcích v podnikání

Redakce

Nyní žijeme v době, kdy nevládnou jen muži, ale i ženy. Mnoho žen začalo s podnikáním, ale není to jednoduché. Máme pro vás seznam věcí, které byste měla vědět, pokud s tím chcete začít. Zde jsou některé tipy od žen, které mají se založením podniků mnoho zkušeností a nyní jsou podnikatelky v akci.

  1. Ukázat lidem, proč svět potřebuje firmu. „Pokud jste žena a chcete zaměřit své podnikání na ženy, tak věřte, že to bude těžší, protože mnoho investorů jsou především muži. Musíte tedy dokázat, že jste to, co svět potřebuje, abyste je zaujali,“ říká Chistina Mercando, CEO firmy Ringly.
  2. Musíte vědět, kdy říct ne, ale dát o firmě vědět. „Jsem člověk, který chce říct ano na všechno, ale říkat ne mi ukázalo, že to je klíčovým rozhodnutím. Když jsme s bratrem zakládali Pipsnacks, tak jsme se museli dostat do povědomí milionů lidí, ale jak na to získat finanční prostředky? Uvědomili jsme si, že Pipcorn nebyl moc v obchodech a nebyly bychom tedy ještě schopni pořádně reprezentovat značku, požádali jsme tedy producenty, aby se k nám vrátili příští rok a oni se vrátili. Získali jsme nakonec dva miliony dolarů a dohodu k tomu,“ svěřila se Jennifer Martin majitelka firmy Pipsnacks.
  3. Je důležité věřit v sebe samou a svou vizi. „Myslím, že je pro ženy těžší požádat o finance. Získat finanční prostředky pro své podnikání není prostě jednoduché. Poté, co jsem se setkala s investory, slyšela jsem, že si nemyslí, že jsem dostatečně silná a průbojná! Možná musím chovat jako chlap, řekla jsem si, ale poté jsem si uvědomila, co to vlastně říkám. Člověk si musí věřit a ukázat všem, co prodává,“ řekla Kelsey Recht, CEO společnosti VenueBook.
  4. Dívejte se pozitivně na své neúspěchy. „Máme tendenci dívat se na své selhání a klopýtání jako na negativní přínos, ale pokud se na to podíváte jako na šanci, jak to změnit, tak je to mnohem lepší. Je důležité naučit se udělat krok vpřed a nevzdávat se,“ říká Rachel Schechtman, zakladatelka maloobchodu Story.
  5. Použijte svou vášeň! „Když jsem poprvé zahájila svou práci s kosmetikou, tak to pro mě byla výzva. Čím víc jsem se naučila, tím víc jsem chtěla vědět. Vášeň je v podnikáním palivem a pokud svou práci milujete, bude to vidět,“ dodala Sonia Kashuk. zakladatelka Sonia Kashuk Beauty.

12 nevýhod práce z domova aneb do blázince to nemáte daleko

„Lítám do práce dronem.“ Zn.: Na MHD zapomeňte