5 věcí, které byste si měli uvědomit, abyste se rychleji přenesli přes partnerovu nevěru

Eva Vogelová

Zjistili jste, že vám byl váš protějšek nevěrný? Zranilo vás to a cítíte v sobě velikou bolest? Pak byste si měli uvědomit následující věci a smířit se s nimi. Poté se vám možná trochu uleví.

  1. Nemůžete za to

Myslíte si, že to celé byla vaše chyba? Když jste na nevěru přišli, mohl to váš protějšek shodit celé na vás. Tím se však mohl chtít jen ospravedlnit. Ať už vám řekl cokoliv, rozhodně to není jen vaše vina. Pokud nějakým způsobem nefunguje vztah dvou lidí, chyba je vždy na obou stranách. Váš protějšek měl spoustu možností, jak s problémy mezi vámi naložit. Stačilo, aby za vám přišel a otevřeně o nich mluvil. Nemusel vás místo toho podvést. Svádět vinu pouze na vás je ubohé.

  1. Důvěra vůči ostatním lidem bude velmi malá

Pokud někdo zažije nevěru, na nějakou dobu se automaticky stáhne do sebe a přestane důvěřovat lidem kolem sebe. Nesmíte dopustit, aby se to stalo i vám. Pochopitelně nemusíte věřit člověku, který vám to provedl, ale ostatní za něj nenesou vinu. Uvědomte si, že další lidé takoví být nemusí. Každý nemá v úmyslu podvádět. Máte sice špatnou zkušenost, ale neházejte ostatní do jednoho pytle.

  1. Nemůžete zabránit tomu, aby se to stalo znovu

Pokud plánujete svému nevěrníkovi či nevěrnici odpustit a pokračovat ve vztahu, měli byste vědět, že vás může podvést znovu. Většinou platí, že když to někdo udělá jednou a partner mu dá druhou šanci, později to udělá zase. Ale nemusí to tak být!

  1. Možná nikdy nezjistíte pravý důvod, proč vás podvedl

Zajímá vás, proč vám byl váš partner nevěrný? Raději se smiřte s tím, že nikdy nezjistíte pravý důvod. Pokud vám ho protějšek řekl, mohl lhát, aby zamaskoval skutečnou příčinu. Raději přistupte na to, že není důležité, proč to udělal. Podstatné je, že to udělal. Ale raději to přestaňte v sobě řešit.

  1. Neoplácejte stejnou mincí

Máte chuť partnerovi nevěru oplatit a s někým se také vyspat? Rozhodně nejde o dobrý způsob, jak se s nevěrou vyrovnat. Mohlo by vám z toho být ještě hůř. Sex s cizím člověk jen za účelem odplaty by byl pravděpodobně špatný a později byste toho mohli litovat. Navíc byste se snížili na partnerovu úroveň a to přece nechcete. Raději si zachovejte svoji hrdost a dokažte svému partnerovi, že takovou podpásovku dokážete překonat i jinými způsoby – třeba poslední šancí…