5 věcí, které kočky k smrti děsí

Paga

I když se chovají jako nehrožení dravci, pořád existují věci, které kočky dokáží pěkně vyděsit. Zkuste jim trochu zjednodušit život a pomoct jim se co nejméně stresovat.

  1. Ohňostroje a petardy. Kočka neví, že jde jen o blikavá světýlka na obloze. Vyhodnotí prudké hlasité zvuky jako nebezpečí. V šoku se jde někam ukrýt a může trvat i několik hodin, než si troufne zase vystrčit nos. Takže pokud proklouzne dveřmi a leknutím vám uteče z bytu, máte velký problém. Myslete na to před Silvestrem. A rachejtle si raději odpusťte.
  2. Vysokofrekvenční zvuky. Kočky mají lepší sluch než lidé, navíc taky slyší v trochu jiném spektru. Zatímco vy fluorescenční žárovky, monitor počítače nebo stmívače na světelných spínačích neslyšíte, kočka z toho může zešílet. Nenuťte ji pobývat v blízkosti těchto a podobných zařízení. Nevíte, co jí to způsobuje.
  3. Čistící prostředky a esenciální oleje. Pokud na těchto produktech není uvedené, že neškodí zvířatům, tak jim dělají v nose pěkný bugr. Kočky pak kýchají a mohou je i pálit packy. Vám to možná voní, pro ně je to ale maximálně nepříjemné, protože mají o dost lepší čich než my lidé. Výrazné vůně se tak pro ně stávají toxickými.
  4. Citrusové vůně. Nikdo neví proč, ale kočky jsou citlivé na citrusové vůně. Některé pokud sní kousek citrusového plodu, můžou se dokonce reálně otrávit. Nebezpečné jsou i různé extrakty s citrusovou vůní a podobné věci. Na citróny a pomeranče prostě bacha!
  5. Psi, kočky a další dravci. Pokud vaše kočka od malička nevyrůstala se psem nebo kočičím kamarádem a vstoupí jí do života až později, může to pro ni představovat obrovský stres, zejména jde-li o šlechtěné plemeno, jako je například britka. Může dokonce dostat infarkt. Zkuste je raději takovému stresu nevystavovat.