5 veganských profilů na Instagramu, které byste měli rozhodně sledovat

Redakce

Veganské jídlo je stále více populárnější a stereotypy, které se o tomto stylu stravování říkaly v minulosti, postupně mizí s každou fotkou, kterou na internetu můžete vidět. Nejdřív si řekneme, co to vůbec veganství je, pro někoho, kdo by to nevěděl. Nejde totiž jen o styl stravování, ale o životní filozofii. Vegan odmítá jakékoli využívání a zneužívání zvířat k lidskému užitku. Dělá to z přesvědčení, že konzumace živočišných produktů je nahraditelná produkty rostlinnými. Vegan tedy nejí jen maso, ale i další produkty, které jsou od zvířete, jako vejce, med, nepoužívá ani kosmetiku, která se testuje na zvířatech, nenosí pravé kožešiny (to už snad dnes nikdo) a další. My se však dnes budeme věnovat jídlu, abychom ukázali, že to opravdu není až tak strašné, jak to zní, a jídlo může vypadat i nadpozemsky krásně, že se vám budou sbíhat sliny! Kterými profily na Instagramu se můžete inspirovat?

  • MississippiVegan – Mississippi Vegan je muž jménem Timothy Parkon, který má dokonce i své webové stránky. Jeho jídla jsou nádherná, okouzlující a zajímavá. Vidíte v něm přírodu a zdraví. Určitě se na profil tohoto chlapíka podívejte!
  • Papaya_sunshine – Za Papaya sunshine stojí Marie, která miluje domov, vše sladké a vynikající. Když se podíváte na její profil, tak jasně a zřetelně vidíte, že jsou zde především „dezerty“, ale jaké? Lahodné! Tohle budete chtít jednoznačně zkusit….
  • VeganMammy – Za stránkou Vegan Mammy stojí dvacetiosmiletá Ciara, maminka dvou dětí. Můžete zde vidět recepty a příběhy této úžasné veganské rodiny, které jsou rozhodně inspirativní.
  • Cearaskitchen – Dalším úžasným profilem je Cearakitchen, za kterou stojí dívka jménem Ceara. Najdete zde zdravé, veganské jídlo, na které hned dostanete chuť. Vypadá totiž luxusně. Vyberete si nějaký recept?
  • Fettlevegan – Tuhle nádheru má na svědomí dívka Amber St. Peter. Potraviny jsou čerstvé, barevné, zdravé a krásné. Najdete zde kreativní recepty založené na rostlinné bázi a vše je tak šťavnaté! Amber se dokonce chystá vydat i kuchařku.

14 faktů o občerstvení, které vám číšník nikdy neřekne

5 zásad hubnutí: Takhle na to musíte