5 znamení, že máte emocionální poměr

Paga

V době chytrých telefonů a nejrůznějších chatovacích appek už není podvádění zdaleko jen o tom, že se vyspíte s kolegou v autě na parkovišti. Zaplétáme se do emocionálních aférek, které ale protějšku ublíží úplně stejně. Váháte, jestli v nějaké takové nejste namočení?

  1. Píšete mu/jí častěji než ostatním kamarádům. I když máte stabilně otevřených několik konverzací, nejčastěji otevíráte jen jednu. Ví, co jste měli na snídani, že vás po cestě do práce otravoval bezdomovec i co jste dělali hned po příchodu. Možná si říkáte, že je to mezi kámoši normální. Není.
  2. Je to první člověk, kterému sdělujete novinky. Většina lidí se s důležitými novinkama jako prvnímu pochlubí partnerovi nebo rodině. Pokud je to u vás jinak, měli byste s dotyčnou osobou opačného pohlaví přehodnotit vztah, protože nejde jen o kamarádství.
  3. Mluvíte s ním/ní o problémech ve vztahu nebo maželství. Tohle máte řešit s kamarády (většinou stejného pohlaví) a úplně nejlépe s partnerem. Jestli si ale jdete postěžovat k někomu, kdo vás přitahuje, jednoznačně udržujete emocionální poměr.
  4. Máte pocit, že vám rozumí jako nikdo. Máte toho přece tolik společného! Oba máte rádi pizzu, horory a kafe. I když na tom vlastně nic zas tak zvláštního není, vy máte pocit, že jedině s tímto člověkem si dokážete pokecat celé hodiny jako s nikým jiným.
  5. Přistihli jste se, že na něj/ni neustále myslíte. Když si dáte něco dobrého, hned přemýšlíte, jak by mu/jí to chutnalo. Když jdete kolem výlohy knihkupectví, víte, které knížky by ho/ji jistě zaujaly. Přemýšlíte, co byste si říkali, kdybyste spolu jeli tramvají, autem, seděli v čekárně, jeli na svatební cestu… Přestaňte si lhát!