6 částí, které máme v našem těle, ale jsou nám úplně k ničemu

Eva Vogelová

Na našem těle najdete spoustu částí potřebných k životu. Máme však i takové, které jsou nám doslova k ničemu. O jaké se jedná?

  1. Zuby moudrosti

Když někteří lidé slyší slovní spojení zuby moudrosti, zvedají se jim všechny chlupy na těle. Pokud zoubky zlobí, jedná se o velmi bolestivou záležitost. Někdy není jiná možnost, než si je od zubaře nechat vyjmout. Nejhorší na tom, že ta bolest je úplně zbytečná, protože my zuby moudrosti vlastně vůbec nepotřebujeme. Naši předkové měli větší prostor v ústech a potřebovali je na rozmělňování zeleniny či tvrdého masa. Dnes už si tepelně upravujeme jídlo a nemáme potřebu jíst něco, co je tvrdé jako šutr. Během evolučního vývoje se nám celá ústa zmenšila, ale bolavé zuby moudrosti bohužel mnohým z nás vyrostly i tak.

  1. Slepé střevo

Slepé střevo je opět další část těla, která nemá žádnou funkci, ale naopak dokáže lidem znepříjemnit život. Leží na pravé straně břicha. Na rozdíl od tenkého a tlustého střeva ho máme akorát na bolest. Člověk totiž může dostat zánět slepého střeva, což se projevuje horečkami, zvracením či silnou bolestí v podbřišku. Pokud se něco takového stane, lékaři se většinou přiklánějí k jeho vyjmutí z těla. Díky tomu už člověka nikdy zlobit nebude. Někteří lidé si ho dokonce nechávají odstranit, i když s ním nemají žádné potíže. Záměrně totiž chtějí předejít šílené bolesti.

  1. Ochlupení v podpaží

Chlupy v podpaží v dnešní době nemají jinou funkci, než aby nám lezly na nervy. Dříve měla jejich „vůně“ přilákat partnera či partnerku. Dneska každého taková záležitost spíše odrazuje, obzvláště v létě, kdy se lidé příšerně potí.

  1. Prsní bradavky

Několik vědců se snažilo přijít na to, proč mají muži bradavky. U žen je to jasné, potřebují nakrmit své dítě. Ale k čemu narostly pánům? K ničemu. Bradavky se u plodu vyvinou ještě dříve než samotné pohlaví. Když se plod začne vyvíjet v mužské pohlaví, dva výstupky už nezmizí, ale zůstanou. Minimálně mají ale podle nás estetickou funkci. Dokážete si představit, že by se pánové rodili bez bradavek? My tedy ne, protože by nazí vypadali fakt divně.

  1. Obočí

O funkci obočí se spekuluje dodnes. Jedna skupinka vědců tvrdí, že ho máme kvůli tomu, aby nám pot nestékal do očí. Druhá říká, že je důležité kvůli vyjadřování emocí. Kdybychom byli všichni bez chloupků nad očima, těžko bychom rozpoznávali, zda je nám někdo sympatický, či nikoliv. Hůře by se nám škatulkovali lidé. Každopádně se jedná jen o pouhé domněnky. Obočí fakticky neplní žádnou důležitou funkci, akorát díky němu nevypadáme jako blbci.

  1. Ušní boltce

Díky uším slyšíme, ale k čemu jsou tam boltce? Nyní je máme v podstatě jen na ozdobu. Necháme si je propíchnout a ozdobíme náušnicemi. Kromě toho, že u některých lidí ušní boltec funguje jako erotogenní zóna, kterých máme mimo jiné na těle hodně, je zbytečný.

Témata: