6 celebrit, které údajně spáchaly sebevraždu, ale všechno nasvědčuje tomu, že je někdo zavraždil

Pavla Gabrhelíková

Pravda je ošemetná a velmmi subjektivní. Pokud se dostane do rukou špatným lidem, není vůbec jisté, že se s ní seznámíme. Tito lidé umřeli a dozvěděl se o tom celý svět. Ale o tom, jak se jim to stalo, víme jen málo a je víc než jisté, že to nebude tak úplně pravda.

  1. George Reevese. Pamatujete si televizní seriál o Supermanovi? Reevese byl jeho hvězdou. Po jeho skončení ho prý ale trápily deprese a zabil se. Jenomže střelný prach na hlavě odpovídá tomu, že zbraň bez otisků nebyla držena u hlavy, nýbrž pár centimetrů od ní, navíc byl taky tak pomlácený, že evidentně před smrtí s někým zápasil. A těžko sám se sebou. Ale vyšetřování neproběhlo a celý případ byl zameten pod koberec.
  2. Margie Schoedinger. Margie podala na amerického prezidenta George Bushe trestní oznámení. On a pár agentů FBI prý uneslo ji i jejího manžela, aby se stali oběťmi sexuálního obtěžování. Devět měsíců potom, co podala u texaského soudu žalobu, ji našli zastřelenou. Žádné podrobnosti, žádné vyšetřování. Prostě se zabila, a basta!
  3. Marilyn Monroe. Neteř jejího manžela tvrdí, že s Marilyn zrovna telefonovala, když do jejího pokoje vtrhl vrah. Prý vykřikla i jeho jméno, ale June DiMaggio se ho bojí prozradit, protože by mohla přijít o život taky. Okolnosti nalezení hereččina těla byly dost podezřelé, proto je docela možné, že ji někdo skutečně zabil.
  4. Vincent van Gogh. Údajně se pod tíhou depresí sám střelil do hrudníku. Jenomže střelná zbraň se nikdy nenalezla, sklon střely byl takový, že není fyzicky možné, aby se zastřelil sám, a navíc všichni, kteří ho viděli v den „sebevraždy“, potvrdili, že měl skvělou náladu.
  5. Elliott Smith. Americký muzikant a autor soudtracku k filmu Dobrý Will Hunting se prý sám ubodal. Taky do hrudníku. Začalo ta takhle: Byl doma se svou přítelkyní. Byli v rozepři a ona se pak šla osprchovat. Do koupelny k ní ale pronikl řev. Vyběhla ven. V pokoji na zemi ležel Elliot s nožem v hrudníku. Vedle jeho těla našla jen vzkaz: „Promiň. Elliot“. Nikdo od té doby obviněn ani vyšetřován nebyl.
  6. Kurt Cobain. Oficiální verze: Kurt napsal dopis na rozloučenou, nastřelil se heroinem a pak se zastřelil brokovnicí. Až na to, že existuje tolik protichůdných důkazů, že je divné, že jeho žena Courtney Love nesedí. Některým vyšetřovatelům tato „sebevražda“ totiž nedala spát a v podstatě dokázali, že je možné, že dopis vůbec nepsal on (našli deníček, v němž si Courtney trénovala jeho rukopis), brokovnice střílela z takové pozice, že by spoušť musel zmáčknout palcem u nohy, a i kdyby by to byl skutečně jeho plán, měl v sobě tolik heroinu, že by ani nezvedl hlavu, natož aby udržel dlouhou střelnou zbraň namířenou na svou hlavu. Kurtovi přátelé mají jasno: prý se chtěl nechat rozvézt a zpěvačka a matka jeho dítěte to neunesla. Případ je už ale uzavřen a Courtney na svobodě.