6 důkazů, že jste mentálně vyspělejší než vaši dvacetiletí vrstevníci

Eva Vogelová

Dospělost ze zákona začíná v osmnácti letech, ale mentálně tak brzy dospěje málokdo. Většina lidí v tu dobu teprve maturuje a živí je rodiče. Na tom není nic špatného, ve většině případech to ani nejde udělat jinak. Někdo však na rozdíl od svých vrstevníků může být myšlením trochu napřed. Nejste to náhodou vy?

  1. Máte ujasněné životní priority

Někteří lidé nemají jasno v životních prioritách ani ve třiceti. Vy však víte, co chcete už teď. Znáte své reálné potřeby a možnosti. Přesně víte, jaký by měl být váš partner, že chcete cestovat nebo kdy chcete založit rodinu.

  1. Nesoudíte ostatní podle prvního dojmu

Když se s někým seznámíte, máte z něj určitý dojem, ale chápete, že první dojem nic neznamená. Nejdříve člověka musíte trochu poznat, abyste si na něj začali pomalu tvořit stálý názor. Víte, že poznávání druhých lidí chce čas. Nemáte potřebu ostatní škatulkovat na základě jednoho činu, názoru nebo jednání. Uvažujete moudře.

  1. Víte, čím chcete být

Práce je v dnešní době nutností, bez peněz se totiž člověk nikam nepohne. Kvalita života se odvíjí od zaměstnání. Bez něj byste si nedokázali zajistit základní životní potřeby. Pokud práci nepřepočítáváte jen na peníze, jdete správným směrem. V prvé řadě byste si měli určit, jaká práce by vás mohla bavit. Když to víte, budete to mít v budoucnu snazší. Nebudete muset střídat různé obory na vysokých školách jako ponožky. Získáte nad ostatními náskok, protože si rovnou půjdete za tím, co chcete. Když se něčemu člověk věnuje už od útlého mládí, má velkou šanci, že svého cíle postupem času opravdu dosáhne.

  1. Nezabýváte se maličkostmi

Dokážete se radovat z maličkostí a váš život je díky tomu veselejší. Taky se nenecháte vystresovat z každé drobnosti. Neřešíte, že vás někdo pomluvil. Dokážete se povznést nad tím, že občas uděláte něco špatně. Důležité je, že své chyby napravíte. Chápete, že si nemusíte dělat vrásky z věcí, které nijak nedokážete ovlivnit.

  1. Dokážete čelit potížím

Ve dvaceti málokdo dokáže vzdorovat opravdovým potížím. Není to totiž tak dávno, co byl takový člověk ještě dítětem. Menší problémy ve škole dokáže zvládnout téměř každý, jenže život přináší mnohem náročnější životní zkoušky. Pokud jim dokážete čelit, jste fakt dobří!

  1. Respektujete ostatní

Chápete, že nejste středem vesmíru a vše se netočí jen kolem vás. Respektujete potřeby ostatních a neodsuzujete je za jejich odlišné názory, protože chápete, že každý člověk je jiný.