6 důvodů, proč byste měli být kolem 20 alespoň chvíli single

Eva Vogelová

Lidé v mladém věku strašně moc touží po životním partnerovi. Nemyslíte si však, že je na to ještě trochu brzy? Řekneme vám několik důvodů, proč je momentálně lepší být single.

  1. Můžete si dělat, co chcete

Kolem dvacítky má člověk největší svobodu, protože ho tíží nejméně závazků. Studuje nebo pracuje a moc toho ještě neřeší. Na rodinu a hypotéku je ještě čas. V tomhle věku tvoříte svoji osobnost, uspořádáváte si životní hodnoty a priority. Přemýšlíte o tom, co budete v budoucnu dělat. K tomu všemu jste mladí a můžete si plnit svá přání. Z toho důvodu je příjemné být chvíli single, protože se nemusíte na nikoho ohlížet a dělat kompromisy. Pouštějte se do vztahu až v době, kdy budete vědět, co od sebe očekáváte.

  1. Zvládnete sami čelit potížím

Když máte partnera, snaží se vás ve všem podporovat a pomáhat vám s problémy. To je sice hezké, ale vy byste se je měli naučit řešit sami. Čím dříve se začnete v životě bít sami za sebe, tím líp pro vás. Do této chvíle vám možná pomáhali rodiče, ale teď je řada na vás. Bude to pro vás přínosná životní lekce.

  1. Můžete žít společenským životem 

Bez partnera si můžete dělat, co se vám zachce. Najděte si nové přátele, se kterými budete chodit na různé akce nebo cestovat. Každý den můžete navštívit jiné místo. Kluby, kina, divadla, koncerty a různé kurzy vám otvírají svoji náruč. Když nebudete mít žádný protějšek, všechno to stihnete. S partnerem byste nestíhali ani polovinu. Zamilujete se a veškerý čas budete trávit spolu. Společenský život půjde stranou. Na usazování máte ještě chvíli čas, nemyslíte? Teď je čas na blbnutí.

  1. Naučíte se být nezávislí

Než se vrhnete na partnerský život, měli byste si rozhodně zkusit ten single. Pomalu se osamostatňujete a odlučujete od rodičů. Nestěhujte se hned k novému protějšku, ale dejte si pohov. Najděte si vlastní bydlení a zkuste si, jaké je to žít na vlastní pěst. Naučíte se být závislí jen sami na sobě. Představte si, že byste se s protějškem po deseti letech rozešli, skončili byste ve třiceti sami a nevěděli si rady.

  1. Budete mít čas na své zájmy  

Koníčky jsou důležité. Člověk se musí průběžně něčím odreagovávat a mít se na co se těšit. Zájmy nám všem vnáší alespoň malé světlo do života. Bez partnera na ně budete mít fůru času. Můžete konečně hledat to, co vás udělá šťastnými, aniž byste k tomu potřebovali někoho dalšího. Vystačit si jen sám se sebou a bavit se, umí jen málokdo. Vy však v tuto chvíli můžete do této skupinky patřit také.

  1. Můžete mít sex, s kým chcete

Pokud budete mít partnera, nepochybně ho nebudete chtít s nikým dalším podvádět. Být single má jednu velkou výhodu a to tu, že si můžete užívat sex s různými lidmi. Ve dvaceti potřebujete získat nové zkušenosti i v posteli. Ty nejjednodušeji dostanete tak, že budete střídat partnery. Budete v tom mít naprosto volnou ruku.