6 důvodů, proč byste měli konečně zvednout svůj líný zadek a začít cvičit

Eva Vogelová

To, že je cvičení dobré pro zdraví, určitě víte. Tenhle fakt vás však bohužel nedonutí začít se sebou něco dělat. Z toho důvodu jsme si pro vás vymysleli jiné a mnohem účinnější motivace.

  1. Přežijete své nepřátele

Existuje na světě někdo, koho nemáte moc rádi? Když už se nedokážete donutit cvičit kvůli sobě, motivací by vám mohl být někdo jiný. Dáte se na zdravý životní styl a díky tomu tu pravděpodobně budete strašit déle, než někdo, koho máte plné zuby.

  1. Můžete obdivovat vypracovaná těla

V posilovně se vždycky najde několik lidí, kteří vás okouzlí svojí vypracovanou postavou. Většina z nich nebude mít důvod se příliš zahalovat. Moc oplácaných lidí tam nejspíš nepotkáte, protože ti svá předsevzetí vzdali už na začátku ledna. Pokud se vám posilovny vyloženě protiví, vyzkoušejte hromadná cvičení. Na některá chodí dohromady muži i ženy…

  1. Zpocení budete moct najít lásku nebo sex

Momentálně nemáte žádného partnera a nedaří se vám najít ani nikoho na sex? Když půjdete cvičit někam, kde je hodně lidí, nebude zas tak velký problém se tam s někým seznámit. Vyhlédnete si svoji oběť a dejte si pořádně do těla. Konkrétní osobě se budete chtít zalíbit, takže díky tomu začnete aktivně hubnout. Lidé se dávají dohromady většinou na základě toho, že mají společný zájem. To může být právě cvičení. Na začátku vztahu nikdo nezjistí, že to vlastně váš koníček vůbec není. Pokud se vám v posilovně nepodaří najít lásku na celý život, možná se někdo naskytne alespoň na příležitostný sex.

  1. Uděláte si selfie

Selfie z posilovny nebo jakéhokoliv cvičení se hodí. Můžete ho pak sdílet na sociálních sítích, aby ostatní viděli, že konečně pořádně cvičíte. Pochlubíte se, že jste se dokázali překonat. Nasbíráte patrně pár lajků a komentářů. To vás bude motivovat k dalším výkonům. Později můžete sdílet fotky, na kterých půjde vidět, jak jste zhubli a vybudovali si svaly. To však může nějakou dobu trvat, bohužel nejde shodit několik kil za pár dní. Když už nechcete cvičit kvůli svému zdraví, udělejte to alespoň pro sociální sítě.

  1. S čistým svědomím se budete moct odměnit

Už dlouho si chcete pořídit nějakou drahou věc, ale víte, že ji zase tak moc nepotřebujete? Když budete pilně cvičit, můžete si ji koupit. Bude to pro vás odměna. Nebudete si muset takovou nerozvážnost vyčítat, protože si ji zasloužíte. Mějte na mysli to, že až začnete cvičit a nějakou dobu to skutečně vydržíte, sami se náležitě odměníte.

  1. Za chvíli bude léto

Čas utíká strašně rychle, takže s ním zbytečně neplýtvejte. Budete si namlouvat, že začít shazovat kila do plavek stačí až na jaře, ale není to pravda. Za pár týdnů si nestihnete vyrýsovat postavu do plavek. Raději jděte cvičit hned, protože jinak už bude pozdě!